TOEGEPASTE KUNST A NIEUWS 18 Radi o-re portage In tegenstelling met het vervoer door de lucht, waarbij de passagier, weliswaar zo ge riefelijk mogelijk, in de beperkte ruimte van de vliegtuigcabine wordt ondergebracht, heeft een schip door zijn grote ruimte de mogelijk heid niet alleen een veel groter aantal pas sagiers tegelijk te kunnen accommoderen, doch bovendien kunnen ten dienste staande ruim ten voor het langer verblijf aan boord wor den verfraaid door betimmering, aankleding en stoffering op architectonisch- en aesthe- tiscli-verantwoorde wijze. Het is daarom verheugend, dat de Holland- Amerika Lijn voor de inrichting van het s.s. „Statendam", een aantal Hollandse inte rieur-architecten heeft aangetrokken, die, onder de inspirerende leiding van de heer W. H. de Monchv, directeur der H.A.L., de opdracht tot het inrichten van de laatste aan winst van de H.A.L.-vloot hebben mogen uit voeren. Door deze architecten, t.w. de heren Joost Schuil, Johan A. van Tienhoven, Barend van Veen, Carel Wirtz en Cornelis J. Engelen werd een groot aantal kunstenaars aange zocht, die op hun beurt de opdrachten op het gebied van vrije en toegepaste kunst in nauwe samenwerking met genoemde architec ten uitvoerden, een unieke kans om te tonen dat Holland ook op dit gebied een woordje meespreekt. De opdracht voor de betimmeringen, meubi lering en stoffering werd gegeven aan De Nijs Meubelfabriek te Rotterdam, die deze in hechte samenwerking met de meubelfabriek H. Pander N.V. te Leidschendam en de Ko ninklijke Meubelfabriek H. P. Mutters en Zn., Den Haag tot volle tevredenheid uitvoerde. Een belangrijke bijdrage leverde Gisèle van Waterschoot - van der Gracht te Amsterdam met het gobelin „Augurium", waarvan het ontwerp door haar werd vervaardigd en het welk werd uitgevoerd in het atelier „Het Uil tje" te Amsterdam onder leiding van Joke Haverkorn van Rijsewijk. Dit gobelin is aan gebracht in de eerste klasse drawingroom op het bovenste promenadedek. Gisèle van Waterschoot - van der Gracht ver vaardigde - aansluitend op dit ontwerp - eveneens de ontwerpen voor de gedecoreerde

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 20