OP DE „STATENDAM" -> 19 (ÏJ|) NIEUWS spiegels, welke in dezelfde zaal zijn geplaatst. Han Rehm verleende zijn medewerking in de vorm van een gegoten sculptuur en enkele z.g. vol-plastieken voor de Clubroom eerste klasse, welke eveneens vanuit de aangrenzen de bar te zien zijn. Hij ontleende zijn motie ven aan de geschiedenis van Schouwen en Duiveland en de strijd der Hollanders tegen de zee. Rudy Rooyackers vervaardigde het in brons gegoten scherm in het restaurant eerste klasse „Van de vangst terugkerende vissers". Dit kunstwerk getuigt van een stille ingetogenheid. Pieler den Besten toonde zijn kunnen en vaardigheid in een lino reliëf, een geheel nieuwe techniek. Het stelt „De 5 werelddelen" voor en verlevendigt één der wanden van de „smokingwaranda", terwijl Peter Roovers, de thans in Limburg werkende Rotterdammer, de ontwerpen en uitvoering verzorgde van de „De jacht" voorstellende ceramieken op de wanden van de „sinokingroom" en de kleur rijke, fijn genuanceerde tafelbladen in deze salons. Clara Schiavetto voerde in haar ateliers te Amsterdam - eveneens naar eigen ontwerp - tafelbladen uit in abstracte motieven, het oppervlak verlevendigd door ingegoten bron zen strippen. Het gobelin „Aan de bron" dat een groot ge deelte beslaat van de wand van de Anteroom (Toeristenklasse) werd ontworpen door Nel Klaassen en uitgevoerd in de ateliers van „De Knipscheer" te Laren. De Rotterdamse glazenier William Akker mans voerde de speelse decoratie in de Apéri- tief-bar (Toeristenklasse) uit, hierbij gebruik makend van hout, metaal en lak om de „jene verboom", welke om één der stutten van de scheepsconstructie „groeit", uit te beelden. De verbondenheid met onze nabuurstaten in de Benelux en de UNO-gedachte werden door de kunstenaar Theo Forrer te Amsterdam in beeld gebracht in de doorgangen naar de Het verklarende woord grote feestzaal toeristenklasse, de lounge, welke 450 passagiers kan bevatten. In deze salon werden door Cuno van der Steene te Baarn ontworpen polychrome ceramieken, de 4 jaargetijden, uitgevoerd in de ateliers van Goedewagen te Gouda, geplaatst, evenals in geappliqueerd borduurwerk uitgevoerde A.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 21