DOXFORDMOTOREN 1277 en 1278 NIEUWS 22 Na een geslaagde technische proeftocht is het s.t.s. ..Kosicia"gebouwd voor rekening van de Koninklijke Shell Groep, bouwno. 744, op donderdag 17 januari j.l. aan de werf teruggekeerd. Wij hopen in ons februari-nummer nader op deze proeftocht terug te komen. Aan de bokkensteiger bij de machinefabriek heerst bedrijvigheid; de „Titan" ligt voor de steiger, een winchdraad van de bok is ver bonden met een halve motor-fundatie, welke op een vetslede is geplaatst in het middenpad van de machinefabriek. Langzaam wordt het gevaarte van ongeveer 80 ton naar buiten ge trokken. Machine 1278 staat er op geschil derd. Onder dit nummer is deze Doxford- motor, evenals daarvoor machine 1277, ge bouwd voor buitenlandse rekening. De beide schepen, waarvoor ze bestemd waren, werden bij de Nordseewerke te Einden gebouwd on der de namen „Geestemunde" en „Cuxhaven". De motoren moesten dus in gedeelten naar Duitsland worden verscheept. Dat dit niet eenvoudig was en voor onze afdeling expe ditie heel wat werk mee bracht, laat zich be grijpen. Afmetingen, gewichten, douanefor maliteiten enz. Het geheel werd in lichters geladen en binnendoor naar Emden vervoerd. Met het passeren van sluizen, bruggen enz. moest terdege rekening worden gehouden. In Emden aangekomen, werd in snel tempo, in twee ploegen, met de inbouw van motor 1278 begonnen, want het schip zou nog vóór einde 1956 proefvaren. Twee van onze monteurs wisselden elkaar- met het toezicht op de montage af. Afgezien van wat vorst, verliep alles zonder tegenslag, zodat op de gestelde tijd met het beproeven voor de wal kon worden begonnen. De proef tocht zou slechts één dag duren. Voor deze gelegenheid waren enige heren van W.F. over gekomen. De tocht ging via het eiland Bor- kum richting Terschelling. Volgens radiobe richten had daar een aanvaring plaats gehad tussen een vrachtschip en een tanker. Eerst-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 24