OFFICIËLE MEDEDELINGEN Wij menen, dat nu aan een langdurige be hoefte voldaan is en danken de directie, die het mogelijk maakte om te komen tot deze belangrijke uitbreiding. NIEUWS 24 (Vervolg van pagina 2 omslag) e. Er wordt in ieder nummer een boekbe spreking gegeven over goede kinderboe ken, die de moeite waard zijn om te wor den aangeschaft. Deze dient tevens als ad vies voor de ouders betreffende goede lectuur voor de kinderen. Uiteraard zal de rubriek in het W.F. Nieuws niet zo omvangrijk kunnen worden, als de inhoud van „Kris Kras", doch de redactie van dit blad zal er voor zorgen, dat in de vier pagina's in bet W.F. Nieuws toch een aaneensluitend en verantwoord geheel ont staat. De Redactie. o VAN DE ONDERNEMINGSRAAD Op 20 december j.l. vergaderde de Onderne mingsraad om 3.30 uur in de kleine kantine van bet Dokkantoor Oost op de werf te Schiedam. Na de opening door de voorzitter, worden de notulen van de vergadering van 30 oktober 1956 goedgekeurd en volgen enige mede delingen De uurloonactie onder het personeel, samen met de bijdrage van de onderneming, heeft f 19.905,27 opgebracht. De nieuwe man-nummering wordt uiteenge zet (zie het vorige W.F. Nieuws). Na een inleiding door de voorzitter wordt be sloten een commissie in te stellen, die een overzicht zal maken van de problemen, die samenhangen met de vakantieregeling. Na bespreking van dit overzicht kan dan uitwer king van de vakantieregeling aan de orde komen. Leden van de commissie zijn: J. C. van Alten, M. Eijkenaar, C. de Graaf, J. Kuiters en W. de Vries. Eveneens wordt een commissie benoemd, die in samenwerking met de beer Keyzer, een onderzoek zal instellen naar de bezetting van de cantines. Dit hangt samen met het gebruik van onze cantines door personeel van onder aannemers. In deze commissie werden geko zen B. Blommers, B. S. M. Collé en W. Poldervaart. Medegedeeld wordt, dat voor de aanvulling van het inkomen van hen, die de dienst we gens gevorderde leeftijd hebben verlaten, een nieuwe regeling zal worden ingevoerd. Wat de berekening van bet aantal dienstjaren betreft, geldt de regeling die bij het honderd jarige jubileum in 1954 werd opgesteld. Ver der zal voor hen, die na het bereiken van de 65-jarige leeftijd blijven werken, het loon aan gepast worden aan de nieuwe situatie, die ontstaan is door de uitkering volgens de Al gemene Ouderdomswet. Ten opzichte van de vraag voor een lokaal voor afzonderlijke vergaderingen van geko zen leden van de groepscommissies, neemt de directie bet standpunt in, dat dergelijke sa menkomsten niet in de bedoeling van de O.R. liggen en dat bet afzonderlijk groepsverband op die manier niet gestimuleerd moet wor den. Het kan niet de bedoeling zijn om naast de groepscommissies weer afzonderlijke groepsvorming te doen ontstaan. Inlichtingen worden verstrekt over de kort geleden gehouden emissie van aandelen in de vorm van niet-royeerbare certificaten. Tegen verlenging van de vertrouwensvergun- ning afdeling Reparatie, welke per 31 januari 1957 zal vervallen, zijn geen bezwaren. Be sloten wordt de verlenging voor een half jaar aan te vragen. Bij bespreking van de loonvaststelling van de lassers blijkt, dat de loonvaststelling niet rechtstreeks plaats vindt op basis van de röntgenfoto's, die door de Röntgen-Technische- Dienst altijd achteraf gemaakt worden. De indeling van lassers in vakgroepen 1 en 2 ge beurt reeds sedert enkele jaren niet meer op basis van proefwerk. Het proeflassen vindt plaats om de betrokken lasser te kunnen wij zen op fouten of mogelijkheden tot verbete ring van zijn werk in de toekomst. De loon vaststelling, zoals die thans geschiedt, wordt gehandhaafd. Een van de groepscommissie-Koperslagers in gekomen brief met een voorstel inzake een op te richten voorzieningsfonds, wordt be antwoord met het voorstel om het Willy Wiltonfonds tot een basisfonds te maken door het teruglopende saldo te versterken. Een mogelijkheid zou zijn om de bijdragen van 2 cent te verhogen. De directie zou dan ook de bijdrage van de onderneming verhogen. Hierover zal uiteraard overleg met het be stuur van het Willy Wiltonfonds moeten plaats vinden. In dit verband komt nog ter sprake de rege ling voor de verkoop van oud materiaal. Bij de rondvraag komt nog aan de orde, dat de kleedlokalen A, B, C en D verbeterd zul len worden en van douches zullen worden voorzien. Wat de Ketelmakerij betreft zijn plannen in voorbereiding. Wat betreft tarief afrekeningen na 1 januari

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 26