INHOUD OFFICIËLE MEDEDELINGEN V. EEN LANG ONTBEERDE RUBRIEK Januari-nummer 1957 Officiële mededelingen Een lang ontbeerde rubriek omslag pag. 2 en binnenwerkpag. 24 Ons werkpag. 1 Proefvaartpag. 3 Dankbetuiging van de directie pag. 5 Het nieuwe s.s. Statendampag. 6 Toegepaste kunst op de Staten dampag. 18 Het s.t.s. Kosiciafoto) pag. 22 Doxfordmotoren 1277 en 1278 pag. 22 Vriendelijk verzoekpag. 23 Van de Ondernemingsraad pag. 24 Loonronde en Algemene Ouder domswet pag. 25 Bureau Werkvoorbereiding pag. 25 Heidebad 1957 pag. 26 Willy Wilton-Fondspag. 26 Veiligheid Victor Veiligheidpag. 27 We kunnen het wel veilig doen! pag. 28 De tweede topprestatie pag. 28 Goed doelpag. 28 Onze zeemanskantine pag. 29 Dankbetuigingenpag. 30 Diploma-uitreiking 1956 Bedrijfs- schoolpag. 31 De Kinderboot Pindakoekenpag. 33 Mijnheer Pinda uit New York pag. 33 Hoe de sawahslang zijn gif verloor pag. 34 Paardestaartpag. 35 Thoraldo verklapt goochelge- heimpjespag. 36 Puzzles en Raadselspag. 36 V en 1pag. 36 Tuintips: De mens en de plant pag. 37 Vereniging W.F. Afdeling Harmoniepag. 37 Afdeling Schakenpag. 38 Afdeling Tennis pag. 39 Afdeling Zwemmenpag. 39 Jubilarissen van de maand, omslag pag. 3 Redactie-commissie: C. Keyzer, voorzitter L. Giphart J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adres: Afdeling Sociale Zaken Nu - naar wij vertrouwen - ook het Wilton-Fijenoord Nieuws tot die bladen behoort, welke in het gezin door de gezinsleden worden ontvangen als een goe de bekende, wordt het steeds duidelijker, dat een Kinderrubriek daarin niet mag ontbreken. Dat zo'n rubriek bijzondere eisen stelt zal iedere Moeder en Vader duidelijk zijn. Dat het niet ieder een gegeven is om voor kinderen van 5 tot 13 jaar volkomen verantwoorde artikelen te schrijven zal eveneens duidelijk zijn. Om dit laatste te bereiken is medewerking verzocht en verkregen van het ter zake kundige Kinderblad „Kris Kras" en dus kan het W.F. Nieuws vanaf het januari-nummer 1957 met een gerust hart ook in handen van de kinderen worden gegeven om daar in hun eigen rubriek te lezennatuurlijk als Moeder en Vader eerst eens even hebben gekeken. Het Kinderblad „Kris Kras", Uitgeefster Stichting Kinderbelangen, stelt zich ten doel om het Neder landse kind een artistiek en paedagogisch verant woord blad te geven als tegenwicht voor de smaak- bedervende strip-lectuur. De Stichting is geheel belangeloos werkzaam. Even tuele exploitatieoverschotten worden bestemd voor Instellingen, die ten behoeve van het kind werk zaam zijn. Gaarne vestigen wij uw aandacht op enkele rubrie ken in dit blad: a. Ter bevordering van de zelfwerkzaamheid wor den geregeld kleur- en knipplaten bijgevoegd. In het blad zelf staan artikelen over tuinwerk, eenvoudige kookrecepten, een handwerkrubriek en andere bezigheden. Voor jongens ook een voudige technische knutselwerkjes. b. In ieder nummer wordt een prijsvraag uitge schreven, waarvoor de kinderen opstellen of gedichtjes moeten schrijven, maar ook teken werk en andere gemakkelijker opgaven stimu leren hen tot zelfwerkzaamheid. c. De puzzlelaars vinden in het blad een hele pagina puzzles en raadsels, eveneens met prij zen voor de oplossingen. d. Ieder kind kan bovendien eigengemaakte ver haaltjes, gedichten, tekeningen enz. insturen, waarvan de beste worden gepubliceerd onder de „Kris Kras Krabbeltjes" (Vervolg op pagina 24) Foto van de maand: De „Statendam"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 2