GOED DOEL (g|) NIEUWS 28 WIJ KUNNEN HET WEL VEILIG DOEN Twee topprestaties in ons bedrijf zonder ernstige ongevallen. Weet u nog lezer, hoe wij vol trots schreven over de walvisvaarder „Willem Barendsz", nadat dit schip was opgeleverd en geen enkel ernstig ongeval tijdens de bouw plaatsvond? Zo'n groot schip en dan geen ernstige onge vallen, dat wil toch wel wat zeggen. Dit zelf de mogen wTij nu zeggen van het s.s. „Staten dam". In tegenstelling met de bouw van sche pen enige tientallen jaren geleden, waarbij dan één of twee doden te betreuren waren, is dit resultaat toch wel verheugend. En wat waren dat dan nog voor schepen in vergelij king met de grote schepen van nu. Bovendien ging alles zoveel gemoedelijker dan tegen woordig. Denkt u eens in lezer, secties van tientallen tonnen „plakt" men er even tegen, bij een in aanbouw zijnd schip. Met voldoening zal de reder dit schip aan vaarden, maar het zal de reder nog meer ge noegdoening geven, dat de bouw van dit schip geen mensenlevens kostte, ja zelfs geen enkel ernstig ongeval. Wij allen, medewerkers van W.F. kunnen hier trots op zijn, maar zeer zeker de leiding die bij de bouw van dit schip betrokken was. Wij kunnen het wel veilig doen, als wij maar willen. o DE TWEEDE TOPPRESTATIE, nl. het m.t.s. „TARIA" Eén van de vele grote reparatie-karweien die toch maar zonder ernstige ongevallen tot een goed einde kwam. „Och, wat praten die mensen hier over veilig heidsproblemen", zei een collega-veiligheids inspecteur op een bijeenkomst van genoemde vakmensen. De collega-veiligheids-inspecteur werkte ook op een grote scheepswerf, terwijl de andere functionarissen werkzaam waren, resp. op een vliegtuigfabriek, instrumen tenfabrieken, enz. Genoemde collega sprak verder: „Moet je hij ons op het bedrijf mee maken, als er een groot reparatie-karwei gaat beginnen dan houd je je hart vast". Hij wil de er mee zeggen., dat het dan zo moeilijk is 0111 het veilig werken te betrachten. Denkt u eens in lezer, dat zowat alle verster kingen in de tanks vernieuwd moeten wor den, zoals bij de „Taria". Het materiaal er af slopen, vervolgens naar de bodem laten zakken, daarna uit de tanks hijsen. Boven dien moeten die handelingen ook onderdeks gebeuren, stellingen wegbreken om het ge sloopte materiaal door te laten, stellingen weer opbouwen, dit gebeurt ook weer bij het aanbrengen van het nieuwe materiaal. Weet u wat dit zeggen wil, zoveel moeizame ar beid? Toch zitten de medewerkers van de reparatie nooit voor „één gat gevangen". U weet dat wel van de afd. reparatie, het moet wel heel iets bijzonders zijn wil men er mee naar buitenuit treden. In ieder geval ook hier bij dit karwei geen ernstige ongevallen. Zeker een genoegdoening voor allen, die aan zo'n karwei mochten wer ken, maar in het bijzonder voor hen die met leiding belast zijn. Maar nu ook bij het overige werk de onge vallen „drukken". Wij kunnen het wel veilig doen als we maar willen Wanneer hiervoor onder ons personeel vol doende belangstelling bestaat, ligt het in het voornemen van de personeelsvereniging - daartoe in staat gesteld door de directie - van tijd tot tijd eens een verloting te organi seren, waarvan de opbrengst bestemd zal wor den voor een goed doel, bijv. ten bate van een financiële steun behoevend ziekenhuis e.d. Als prijzen zouden dienst kunnen doen Bemetel-examenstukken, gemaakt door leer-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 30