ONZE ZEEMANSKANTINE 29 NIEUWS lingen van onze bedrijfsschool (schrijfbureaus, boekenkasten e.d.), eventueel aangevuld met andere voorwerpen van zekere waarde. Om thans tot een „loterij-aanloopje" te kun nen komen is beschikbaar gesteld een examen stuk als bovengenoemd en wel een moderne eikenhouten boekenkast, waarvan een afbeel ding hieronder is geplaatst. Het aantal andere prijzen is maar gering, naast deze „troostprijzen" vormen echter de genoemde boekenkast en een 3-ladige eiken houten cassette (inhoud een 6 persoons 44- delig tafelbestek Gero-Zilvium No. 431), wel ke waardevolle cassette, benevens de kleinere prijzen, welke door speciale omstandigheden te onzer beschikking zijn gekomen, de hoofd schotel. De prijs per lot, ditmaal gesteld op 0,25, moet voor iedereen aanvaardbaar zijn. De loterij zal geschieden met toestemming van Burgemeester en Wethouders der gemeen te Schiedam en de trekking zal worden ge houden onder notarieel toezicht. Voor dit wel zeer speciale geval heeft de directie in zoverre een uitzondering gemaakt, dat ieder personeelslid in zijn loonzakje een formulier zal aantreffen, waarop aanvraag van loten kan geschieden en welk formulier op de gebruikelijke plaatsen in een „stem bus" kan worden gedeponeerd. Gemakshalve zal het verschuldigde bedrag via de loonlijst worden ingehouden en de be stelde loten - uiteraard met een willekeurig nummer - zullen de aanvragers in hun loon zakje worden toegezonden. De uitslag van de loterij, welke uitsluitend voor eigen personeel is open gesteld, zal in dit blad bekend wor den gemaakt. Hoe zoudt u het vinden, lezer, wanneer u eens enige maanden achter elkaar steeds op de werf zoudt moeten verblijven, de een in de werkplaats, de ander op kantoor; nooit geheel weg van de omgeving waar u werkt? Het gemis aan afwisseling zou spoedig zijn invloed doen gelden en ongetwijfeld zoudt u in een gedeprimeerde stemming komen. Ge lukkig kunnen wij steeds na afloop van ons werk naar huis gaan. Maar wat denkt u van de zeelieden? Vaak maandenlang moeten zij hun vertier zoeken in dezelfde omgeving waarin zij werken. Toegegeven, elk schip doet na langere of kortere tijd een haven aan, maar wanneer dit voor hen een buitenlandse haven is, dan is het nog vaak moeilijk om een geschikte plaats voor verpozing te vinden. Om in deze behoefte te helpen werd op 22 november 1947 op onze werf te Schiedam een kantine voor zeelieden geopend (zie W.F. Nieuws 12 dec. 1947 - No. 20). Getracht werd deze kantine zo min mogelijk op een kantine te doen gelijken; integendeel, zoveel mogelijk de huiselijke sfeer te geven, welke de zeelieden voor het grootste deel van het jaar missen. Gezegd mag worden, dat de Rotterdamse af deling van The Missions to Seamen, Londen, welke met het beheer werd belast, zeker in deze opzet geslaagd is. Reverend Popham- Hosford, dominee van het Engelse zeemans huis en de Anglicaanse Kerk (St. Mary's) te Rotterdam, houdt een vaderlijk oog op de kantine, terwijl zijn assistent, Mr. Allan Jones, dagelijks aanwezig is en de schepen aan onze werf bezoekt. In de kantine zijn verschillende recreatie mogelijkheden, maar één der voornaamste is wel, dat de zeelieden hier, wanneer zij daar behoefte aan hebben, een gezellige „boom" kunnen opzetten over thuis, vrouw en kinde ren. Het duurt dan meestal niet lang of er komen foto's voor de dag. Vertrekt hun schip weer, dan wordt als regel nog een stapeltje boeken en tijdschriften meegegeven. Dat onze directie met het beschikbaar stellen van deze kantine een gelukkige greep heeft gedaan, komt overduidelijk tot uiting in het aantal bezoekers. Dit aantal heeft de laatste jaren om de 14.000 gelegen. Maar het jaar 1956 heeft alle records gebroken. Van 1 janu ari tot 31 december zijn er 16.498 bezoekers geweest! Dat is gemiddeld 45 per avond. Natuurlijk zijn er ook rustige avonden tussen, maar we kennen er ook, dat over de 100 zee lieden de drempel passeren. Wanneer men

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 31