3 'f 8 /8 GOOCHELGEHEIMPJES A/- K: Ede V en I NIEUWS 36 Thoraldo verklapt Beste jongens en meisjes, hier komt dan een aardige goocheltoer die ik jullie straks zal gaan verklappen. Eerst zal ik je vertellen wat er bij gebeurt. De goochelaar toont een schone en lege zakdoek en neemt vervolgens een doosje lucifers. Hij pakt dan één lucifertje en laat daarop door een toeschouwer een streepje of puntje zetten - b.v. met een ballpoint. De lucifer is dus gemerkt en wordt nu onder de zak doek gestopt. De toeschouwer zelf mag hem dan door breken. Duidelijk horen we allemaal het geluid van een brekende lucifer, maar toch, als de zakdoek wordt uitgeschud, blijkt de lucifer nog heel te zijn. En om te laten zien dat het nog dezelfde is als eerst tonen we dat de streep met ballpoint er nog op is. Dat is dus de hele toer. En nu de oplossing natuurlijk: nou, luister goed! Je moet zorgen voor een zakdoek met een bre de zoom - want daar gaat het eigenlijk om. Het liefst een mooie witte zakdoek. Stop van te voren ongeveer 5 a 7 lucifers in één zoom, dus laat de andere 3 zijden van de zakdoek gewoon! Zijn de lucifers in de zoom verborgen dan begin je gewoon met de gemerkte lucifer onder de doek te stoppen; zorg nu zelf dat de jongen of het meisje dat straks de lucifer door gaat breken door de zakdoek heen één van de lucifers te pakken krijgt die zich in de zoom bevin den. Als hij dan breekt, gooi je de echte lucifer (die met het streepje) vanuit je hand (die onder de zakdoek was) op tafel en vergeet vooral niet om de zakdoek goed uit te slaan (alle gebroken stukjes zitten toch in de zoom). Het leuke van deze toer is dat je hem steeds kunt herhalen - maar denk er om dat een choogelaar alles maar één keer tegelijk mag vertonen! Je kunt de toer natuurlijk nog eens doen, want niemand zal hem begrijpen - dus geef vooral de zakdoek niet uit handen. Het zoompje mag nl. niet ontdekt worden. Verwijder later alle stuk jes lucifer uit de zoom en doe er nieuwe in. Dit is al een heel oude toer die toch altijd weer leuk is. Maar eerst goed oefenenSucces hoor en tot ziens maar weer! PUZZLES EN RAADSELS door Ev. Wassenaar REBUS Hier zijn ze: Deze rebus bevat een heel bekend gezegde, dat tevens het devies (de wapenspreuk) van België is. SPROOKJESPUZZLE Hieronder vind je de namen (en in twee ge vallen ook de woonplaats) van 4 meisjes en een jongen. Veel sprookjesachtig is hier nog niet aan, zul je zeggen. Maar dat komt nog: Iedere naam is namelijk een heel bekende sprookjesfiguur, alleen zijn de letters in andere volgorde gezet. Jullie moeten de letters dus weer zo in volg orde zetten, dat het jongetje van dat sprookje en ook de vier meisjes weer hun sprookjes namen terugkrijgen. Wies je Wunte Jos Noordero Dora Kopje Pirn J. Kluin, Petra Ees, Oss naar een anoniem Engels rijmpje door H. van Tichelen Als V tot I zegt: aangenaam! Dan zijn zij twee met Zessen saam. Als I tot V zegt: welkom hier! Dan zijn zij saam er plots maar Vier. Zegt V tot I: nu ga ik heen! Dan blijft er nog alleen maar Eén.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 38