NIEUWS 40 elk jaar gehouden worden. Dit besluit heeft men moeten nemen, omdat de training onge merkt zwaarder is geworden en deze in de toekomst wellicht nog zwaarder wordt met het oog op het verbeteren van het spelpeil. Bij het bekendmaken van dit besluit onder de damesleden werd direct al de benauwde vraag gesteld: „Of er bloed wordt afgetapt". Nu, het zal wel een geruststelling zijn te ho ren, dat dit bij sportkeuring niet het geval is. Ook bij deze afdeling zijn nieuwe leden altijd welkom; zijn er dames of meisjes, die graag figuurdrijven of showzwemmen willen gaan beoefenen, dan kunnen zij zich opgeven bij de trainer, de heer Garnaat. Deze bepaalt of men er geschikt voor is. De training wordt gehouden op donderdagavond van 7 tot 8 uur. W edstrijdzwemmen. Op zaterdag 12 januari 1957 werd de Kring competitie voor Rotterdam en omstreken ge opend voor dit seizoen. Deze eerste wedstrijd werd gehouden in het Sportfondsenbad te Schiedam met 14 deelnemende clubs. Ook onze ploeg was aanwezig met circa 20 per sonen; velen uit onze ploeg kwamen voor de eerste maal in wedstrijden uit. Als eerste programmapunt stond aangegeven de 4 x 25 meter persoonlijke wisselslag, meis jes van 12-15 jaar. Op dit zware nummer, waarvoor men de vlinderslag, rugslag, school slag en vrije slag moet beheersen, hadden wij 6 deelneemsters ingeschreven. M. de Held boekte voor ons hierop het beste resultaat door een tijd te maken van 1.33,8. A. Verheijden wist haar persoonlijk record te verbeteren en op 1.37,2 te brengen. Van de overige deelneemsters zwommen T. v. Arnhem deze afstand in 1.43,8; W. Knol in 1.44,9; R. Touw 1.45,0 en H. de Vuist in 1.49,8. Hen- ny werd echter gedisqualificeerd voor foutief aantikken bij een keerpunt. Ook voor jongens werd dit nummer ver- zwommen. H. Bijl werd 2e in zijn serie met een tijd van 1.32,1, hetgeen lang niet onver dienstelijk is. K. Kraayeveld maakte 1.40,8. De 50 meter vrije slag meisjes 16-17 jaar. Hierin zag Willy Spijkhoven kans zich als 2e te klasseren in de tijd van 35,4 sec.; zij ver beterde tevens hiermede het clubrecord. Pro ficiat Willy. H. de Boef en L. Bouman ver beterden hun persoonlijk record tot resp. 38,1 en 40,2 sec. M. Verheijden zwom deze afstand in 38 sec. en A. Clausing in 39,7 sec. Deze laatste twee zijn zeker in staat een betere tijd te maken; de volgende keer dan maar. Ditzelfde nummer voor jongens leverde een goede tijd op van H. Donkersloot, deze tikte als één aan in zijn serie, tijd 33 sec. J. van Arnhem en E. Westerveld beiden dezelfde tijd van 36 sec. Voor Jan een persoonlijk record. Op de 100 meter vlinderslag voor heren senioren zagen we R. Bijloo aan de start. In zijn serie ging hij 3 banen aan de kop, doch hij moest in de laatste zijn meerdere erken nen in een R.Z.C.-zwemmer; deze laatste gooide op de laatste baan een pracht sprint eruit. Rob kwam tot 1.22,0 en werd in de totale rangschikking 4e. No. 3 had 1.21,8, ter wijl no. 1, J. Jiskoot, 1.11,0 maakte. Bijloo is in staat om een betere tijd te maken, doch dan moet hij niet vóór de wed strijden danslessen gaan volgen, want we kun nen ons voorstellen, dat hij bij de keerpun ten niet meer weet of het vlinderslag of foxtrot met aftrap is. Netty van Arnhem was op de 50 meter school slag dames nieuwelingen 18 jaar e.o. onze enigste deelneemster; haar tijd was niet zo mooi, 52 sec. Op de vrije slag zijn haar pres taties beter. Op ditzelfde nummer voor heren hadden we meer succes. Harm Driessen plaatste zich als eerste in 37,8 sec. wat tevens een persoonlijk record betekent. Was de serie-indeling beter geweest dan hadden we van Harm een betere tijd gezien. Hij zwom nu in de eerste serie, bij de minst goeden. In de laatste serie zou zijn tijd scherper geweest zijn. In Driessen heeft Bijloo een waardige tegen stander gevonden; Driessen's tijd bleef met 0,3 sec. boven het clubrecord van Bijloo. We hopen ze spoedig eens tegen elkaar te zien zwemmen, bijv. in Dordt op de 200 m school slag voor heren. Ch. de Hey maakte als nieuweling 41,6 sec. De 4 x 50 m wisselslag estafette meisjes 16- 17 jaar leverde ons een derde plaats op in 2.52,6. Deze tijd was beter dan vorig jaar. H. Boef zorgde voor een kleine voorsprong op de rugslag, doch L. Bouman - schoolslag, W. Spijkhoven-vlinderslag en M. Verhevden- vrije slag, wisten deze voorsprong niet te be houden en zodoende moest met de 3e plaats genoegen genomen worden. Voor de 5 x 50 meter vrije slag meisjes nieu welingen 12-15 jaar werd voor onze ploeg een tijd genoteerd van 3.19,8 en wel voor H. de Vuist, M. de Held, W. Knol, A. Ver heijden en T. van Arnhem. De volgende competitie-avond is 10 februari a.s. te Dordrecht; ook hier zijn we weer van de partij. De te zwemmen nummers zijn ech ter geheel anders en wij zijn dus benieuwd naar de resultaten. Jv.d. M.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 42