NIEUWS 2 Ondertussen leverde de ketelmakerij de ketel installaties voor deze schepen af. Voor de op onze werf te bouwen schepen be hoefden wij dit jaar geen grote dieselmoto ren te bouwen, doch wel werden twee grote Doxfordmotoren voor Duitse rekening afge leverd. Deze motoren waren sterker dan wij tot dit jaar gemaakt hadden, nl. 8100 AsPK. Zij werden ingebouwd in de m.s. „Geeste- münde" en „Cuxhafen". Voorts werden ook afgeleverd de laatste mo toren, die voor de serie mijnenvegers ge bouwd werden. De reparatie-afdeling werkte op volle toeren. Aan meer dan 1400 zeeschepen en 42 binnen- vaartvaartuigen werden reparaties uitgevoerd. De vlaggen van de volgende landen vertoon den zich aan onze werven: Amerika, Arabië, België, Brazilië, Costa-Rica, Duitsland, Fin land, Frankrijk, Griekenland, Honduras, Is raël, Italië, Japan, Liberia, Nederland, Noor wegen, Panama, Polen, Portugal, Zuid-Afrika, Zweden en Zwitserland. Het stemt tot grote voldoening, dat onze naam over vrijwel de ge hele wereld een goede klank beeft blijkens bet aantal schepen, dat ons jaarlijks voor herstel wordt toevertrouwd. Als grote gebeurtenis op het gebied van onze outillage zij allereerst het gereedkomen onzer nieuwe reparatiedokken voor schepen tot 38.000 ton vermeld. Tevens werd bet gebou wencomplex nieuwe machinefabrieken en dokkantoor Oost voltooid. Zeer velen onzer werknemers en andere belangstellenden zijn dokinrichtingen en gebouwen zeer van nabij in ogenschouw komen nemen. Het oktober nummer van ons Wilton-Fijenoord Nieuws is vrijwel geheel aan dit gebeuren gewijd. De in- en uitvaartopening van ons bouwdok werd vergroot. De uitbreiding der bedrijfsschool met twee hallen vordert. De scheepsbouw- loods ondergaat restauratie. De ingang Oost aan de Admiraal de Ruyterstraat, voorname lijk voor vrachtverkeer, ter ontlasting van de vaak overbelaste Vlaardingerdijk, kwam tot stand. De aanleg der sportvelden op het nieu we recreatie-gebied Sterrebos kwam gereed. Van de Gemeente Schiedam werd opnieuw een gedeelte Sterrebos aangekocht om meer armslag voor verdere bebouwing te hebben. Over de „Wiltons", die even voor de jaarwis seling 1955-'56 aan de sleepbootvloot werd toegevoegd, geeft het januari-nummer 1956 bijzonderheden. Dit vaartuig heeft een bij zonder groot machinevermogen. Over onze nieuwe motorbrandspuit kunt u bet een en ander vinden in het maart-nummer 1956. De bedrijfsschool bleef volledig bezet. De school is zeer modern ingericht en goede re sultaten worden bij de opleiding bereikt. Binnenkort zal de uitbreiding gereed komen. De omscholing gaat voort. Voor het examen calculator machinefabriek slaagden alle 12 kandidaten. De veiligheid bij het werk wordt steeds op gevoerd, al kunnen niet enkel juichkreten worden aangeheven wat betreft een diep be sef bij alle werknemers, dat alles dient te ge schieden om ongevallen te voorkomen. Nog te dikwijls heeft onnadenkendheid en onvoor zichtigheid onprettige gevolgen, niet alleen voor zich zelf maar ook voor kameraden. Maar het bevorderen van de veiligheid zal ongetwijfeld tot de goede voornemens beho ren, die men bij de aanvang van het nieuwe jaar maakt. Steun daarbij bieden de artikel tjes die in elk nummer van ons W.F.-Nieuws voorkomen. De aandacht zij nog eens geves tigd op de hoofdbescherming door helm, de oogbescherming door bril en de voetbescher ming door schoenen met gepantserde neuzen. Tenslotte een overzicht over het nog onder handen, resp. in bestelling zijnde werk. Onderzeebootjager „B" „Overijssel" voor de Koninklijke Marine; 2 onderzeeboten voor de Koninklijke Marine; Tankschip „Kosicia" 18.000 t.d.w. voor de Koninklijke Shell Groep; Vracht-passagiersschip „Dinteldijk" 12.000 t. d.w. voor de H.A.L.; Passagiersschip „Statendam" 24.000 b.r.t. voor de H.A.L.; 2 vracht-passagiersschepen 12.000 t.d.w. voor de Kon. Rott. Lloyd; 3 tankschepen 19.800 t.d.w. voor buitenland se rekening; 1 tankschip „Lorraine" 26.500 t.d.w. voor S.F.T.P.; 1 tankschip voorlopig 32.000 t.d.w. voor S.F.T.P.; 2 vrachtschepen 15.000 t.d.w. voor Phs. van Ommeren N.V.; 1 passagiersschip „Randfontein" 10.500 t.d.w. voor V.N.S.M.; 3 tankschepen 32.500 t.d.w. voor Kon. Shell Groep (La Corona) 1 tankschip 18.000 t.d.w. voor Kon. Shell Groep (La Corona); 2 tankschepen 32.000 t.d.w. voor N.V. Ned. Pacific Tankvaart Mij.; 1 tankschip 32.000 t.d.w. voor Phs. van Om meren N.V. 1 tankschip 32.000 t.d.w. voor buitenlandse rekening 2 grote tankers voor binnenlandse rekening;

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 4