(fö) NIEUWS 11 I De heer Ir. D. T. dat u dus alweer enige tijd onze gast bent en wij gezamenlijk hebben kunnen zien, hoe de „Musilloyd" tewater gleed, van harte welkom te heten, mede namens mijn collega's. Wij hebben verschillende bouwmethoden op onze werf, het bouwen op de helling en in het bouwdok. Voor het bouwdok moet men soms bij de indienststelling van een schip, zoals u van de week hebt kunnen zien en horen, bij zondere maatregelen nemen. Wat de helling betreft, is het toch altijd een plezier wanneer de stapelloop, zoals ook hedenmiddag, vlot verloopt en het schip gedoopt aan de afbouwkade kan worden gemeerd. Mejuffrouw Ruys, voor u, als telg uit een groot redersgeslacht, behoef ik er geen doekjes om te winden hoe en waarom wij de taak van een doopster zo appreciëren. Ik mag zeggen, wij weten dit en daarom vertrouwen wij ook, dat u met veel genoe gen een kleine herinnering aan de doop van de „Musilloyd", door u verricht, van onze directie zult willen aanvaarden." Daarna memoreerde Ir. Woltjer nog de bij zondere gebeurtenissen in de reeds hierboven Ruys aan het ivoord genoemde week: aflevering van „Statendam" en „Kosicia" en nu de stapelloop van de „Musilloyd". Over de reeds meer dan honderd jaar oude relatie tussen Wilton en Ruys vertelde spre ker enige bijzonderheden en gaf een opsom ming van de achtereenvolgens voor de Kon. Rotterdamsche Lloyd gebouwde schepen bij Wilton en Fijenoord. „Met opzet zijn wij enkele jaren geleden zeer zuinig geweest met het aanvaarden van nieuwe contracten, hetgeen heeft mogen leiden tot twee contracten voor de Kon. Rotterdamsche Lloyd nl. de 754, „Musi lloyd" en de 757, „Mississippilloyd", waar van wij juist de kiel hebben gelegd." Ook mejuffrouw Ruys sprak enige woorden, waarin zij mededeelde, dat zij nog nooit een schip doopte en nimmer op deze wijze een speech hield. (Wij mogen op deze plaats wel verklappen, dat beide handelingen bijzonder vlot ten charmant zijn verricht). Ook zij vestigde de aandacht op de uit 1854 daterende relatie tussen Ruys en Wilton. De heer Ir. D. Th. Ruys sprak voor de Kon. Rotterdamsche Lloyd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 13