AFDELING SCHAKEN J.v. M. AFDELING ZWEMMEN 23 NIEUWS achter in de zaal vaak slecht op hun mérites te beoordelen. De eerste kennismaking van pianist en Harmonie vraagt echter om meer en men kan slechts bewondering hebben voor de zware studie, vooraf gevergd van de uit voerenden en voor de wijze waarop het ge heel gebracht werd. Chabrier's Espana Rapsodie was Spaanse mu ziek, maar het „Ballet des heures" uit „La Gioconda" (Ponchielli-Hanniken) miste een enkele maal de tere klanken, die door strij kers worden voortgebracht en die dan als het ware in gedachten een ballet voor onze ogen toveren. Een forse mars van Bisselink (Arendsnest) deed door de op volle toeren werkende Har monie, hoornblazers en tamboers o.l.v. tam- boermaïtre, de heer C. van Veen, het Passage gebouw daveren. De Harmonie kan terugzien op een avond, die wat keuze van nummers en uitvoering betreft, op een goed peil stond. In de pauze hadden wij nog het genoegen en kele woorden met de piano-solist te wisselen. Wij vermoeden, dat ook hem deze eerste ken nismaking goed bevallen is. Na de pauze werd de film „Wien bleibt Wien" vertoond. Deze kleurige kleurenfilm viel bijzonder in de smaak, wat betreft de inhoud en ook door de muziekbegeleiding en de nog altijd graag gehoorde en overbekende melodieën. GOED ZO De barometer van ons schaakverenigingsleven staat nog steeds op mooi weer. Of, wilt ge een beeld van deze tijdhet is nog steeds hoog conjunctuur. Voor zover mij bekend is het in ons schaak- bestaan nog niet voorgekomen, dat onze deel nemende tientallen in de bondscompetitie na vier maanden nog ongeslagen aan de kop gaan. Verbeeld je dat beide tientallen in hun resp. afdelingen kampioen zouden worden en dus promoveren! W.F. II versloeg Tediro 3 met 6-4. Bravo, makkers. We doen ons best en wachten rus tig af. Zie hier de stand in de persoonlijke huishou delijke competitie van onze Schiedamse af deling per 10 februari 1957: GROEP A 1. L. Penning 7 uit 9 2. J. van Meeuwen 6 9 3. C. van Tol 5 9 4. M. J. Hersbach 5 10 5. J. de Bruin 31 6 6. L. W. van Driel 31 99 7 7. G. Hamerslag 31 99 9 8. A. M. v. d. Starre 21 99 5 9. J. P. van Baardewijk 2 99 7 10. J. Hanswijk 1 99 4 11. W. J. Schellebeek 1 99 5 12. J. Ooms 0 99 0 GROEP B 1. W. A. Koole 7 uit 8 2. P. J. van Oyen 6 99 6 3. H. Heeseman 5 99 10 4. C. van Driel 4 99 6 5. B. de Jong 4 99 7 6. P. Essebaggers 1 99 2 7. L. van Vliet 1 99 3 8. J. Schut 1 99 3 9. J. Versluis 1 99 3 10. C. den Hartog 1 99 5 11. T. O. Jansma 0 99 6 P.S. Wat vroeg u, geachte lezer es) of u ook nog lid kunt worden? Nou, voor deze keer dan, doch een beetje vlug alstublieft. Hierbij nodigen wij de leden uit tot het bij wonen van een Algemene Ledenvergadering, te houden op maandag 18 maart a.s. in het Clubgebouw, Werf Schiedam. Aanvang 20 uur. AGENDA. 1. Opening door de 2de voorzitter. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Ingekomen stukken. 4. Jaarverslagen secretaris, penningmeester en diverse commissies. 5. Bestuursverkiezing en benoeming com missieleden. Aan de beurt van aftreden zijn de heren W. Kruijs, J. v. d. Munnik en H. J. Tam- minga. Allen stellen zich herkiesbaar. In verband met uitbreiding van het aan tal bestuursleden wordt door het Bestuur als kandidaat gesteld de heer H. Rosen- dahl. Meerdere kandidaten moeten uiter lijk 11 maart a.s. worden opgegeven. 6. Mededelingen. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Na afloop opvoering van een eenakter door de toneelgroep „Metropa". Mededeling. Kinderen beneden 13 jaar kunnen tot deze vergadering niet worden toegelaten. De ouders van deze kinderen hebben echter vrij toegang. Ingevolge het bepaalde in artikel 17 sub. a. van het Huishoudelijk Reglement zijn de le den, die zijn ingeschreven voor een bepaalde training en/of competitie en de 17-jarige

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 25