Doopplechtigheid buiten de pieren Bouwnummer 744 wordt officieel t.s.t. „Kosicia" NIEUWS 6 In de door veel gewichtige scheep sbouwge- beurtenissen gekenmerkte maanden december '56 en januari '57 had de Redactie W.F. Nieuws het voorrecht de dooptocht van de „Kosicia" mede te maken. Als zovele van dit soort plechtigheden was ook dit een „dames kwestie". Mevrouw Th. A. Heusdens-Mans- holt, echtgenote van de burgemeester van Vlaardingen, liet op onfeilbare wijze de champagnefles breken, onder het uitspreken van de doopformule: „Ik doop u Kosicia en wens u met kapitein en bemanning be houden vaart". Ir. B. Wilton, als vertegenwoordiger van de W.F.-directie sprak de hoop uit, dat deze wens in vervulling zou gaan en wees op het belangrijke van de naam van een schip. Zich richtende tot Ir. L. Schepers, droeg hij vervolgens de „Kosicia" over aan Shell I an kers N.V. te Rotterdam. „Als laatste van de 5 tankers die de Konink lijke Shell-groep bij ons bestelde, bied ik u dit schip aan. Het boutven voor uw rede rij is voor onize werf altijd iets bijzonders, want ook in minder gunstige tijden was de Koninklijke Shell-groep vaak een steun voor ons". Spreker dankte tenslotte allen, die aan de bouw hadden medegewerkt. De directeur van de B.P.M., Ir. L. Schepers, aanvaardde het nieuwe schip met het volste vertrouwen en sprak zijn bewondering uit voor het vele werk, dat o.m. de Schiedamse scheepsbouwers in deze tijd presteerden. De „Kosicia" is de 15e tankboot, die in Neder land na de oorlog werd gebouwd voor alge meen gebruik (z.g. K-schepen). Vervolgens dankte Ir. Schepers de doopster en wees op de goede betrekkingen tussen B.P.M. en de Gemeente Vlaardingen. Hij hoopte dat deze samenwerking bij voortdu ring voor deze gemeente en de rederij vrucht baar zou zijn. Voor de belangstellende lezer volgen hier enige technische gegevens: Het schip is van een nieuw type en bestemd voor algemene doeleinden, zodat het (met be trekking tot de diepgang) een zo groot mo gelijk aantal havens moet kunnen bereiken. De voornaamste bijzonderheden zijn als volgt: lengte tussen de lood lijnen 161,55 m 530'- 0 lengte van buitenkant voorsteven tot achter kant achtersteven (leng te over alles) 169,38 m 555 - 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 8