-r "TA if al 0 7 NIEUWS grootste breedte op spant 21,10 m 69'- 3 holte tot bovendek 11,89 m 39'- 0 diepgang 9,10 m 29'-10i" draagvermogen ca. 18.000 ton Inhoud van de laadruimte ca. 25.300 m3 ca. 890.000 kub.voet Dienstsnelheid 14s mijl. Machine: Geared-turbine; 7500 as-paarde- krachten bij 100 oniw. tot 8250 as-p.k. bij 103 omw. Het algemeen plan van het schip toont de volgende indeling: 1. Voorpiek ingericht voor waterballast, met daarboven de kettingbakken en een paar bergplaatsen. 2. Een grote vóór-dieptank ingericht voor berging van motorbrandstof en uitgerust met een kleine pompkamer. Boven de dieptank is een ruim voor droge lading: indien nodig kan hierin ook olie in drums worden vervoerd. 3. Vóór-kofferdam. 4. De ruimte voor de vloeibare lading is door twee langsschotten en een aantal dwarsscliotten in 33 compartimenten (la dingtanks) onderverdeeld. 5. Pompkamer en kofferdam. 6. Bunkers voor de motorbrandstof met be- zinktanks. 7. Machinekamer en ketelruim waarin de ketels op een hoger aangebracht dek zijn geplaatst. Een ruime dubbele bodem be vindt zich onder de gehele machinekamer en onder het ketelruim. 8. Achterpiek. Het schip heeft een doorlopend hoofddek met daarboven de bak, het onderbrugdek en een lange kampanje. In de midscheeps is op het onderbrugdek een ruim dekhuis gebouwd, waarin de hutten van de officieren zijn; boven dit dekhuis is de accommodatie van de gezagvoerder en het stuurhuis. Onder de kampanje zijn voor de bemanning ruime één-persoons hutten; daarboven is een groot dekhuis met accommodatie voor de werktuigkundigen en enkele leden van het civiele personeel. Alle salons, messrooms en hutten zijn voor zien van airconditioning. NOG EENS „KOSICIA" Dat een proeftochtverslaggever zich niet al leen interesseert voor het schip, beivijst wel onderstaand stukje, dat wij in de Nieuwe Schiedamsche Courant aantroffen en dat vooral voor onze lezeressen belangwekkend kan zijn: nylonkous voor moeder, labskous met toebehorenvoor vader? Afgesproken? l'r- r fit

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 9