MET DE BEDRUF NIEUWS Als teken van een goede start van jullie kampweek zou ik „nu graag de Wilton-Fijenoord-wimpel aan de vlaggemast omhoog „zien gaan. Dan hebben jullie tot taak de naam van die wimpel „hoog te houden en daarmede de naam van het bedrijf, waarin „je nu opgeleid wordt en waaraan je straks zal meewerken. „Uit naam van de leiding van het bedrijf Wilton-Fijenoord ver- „klaar ik deze kampweek voor geopend en hoop ik, dat deze „dagen voor jullie een rijke ervaring mogen geven." Vijfmaal, op 5 achtereenvolgende maandagen te beginnen met 4 maart, klonk de stem van de heer Wilton van uit de band recorder. Vijfmaal stond daar een groep jon gens rond de vlaggemast gespan nen te luisteren, gereed om het 5-daagse avontuur te beginnen Wat zal de week ons bieden? Vijfmaal stond daar een groepje leiding, gespannen, gereed 0111 het 5-daagse avontuur te ontvangen. De beer Wilton zegt bet zo eenvoudig: „In jullie kampweek als bedrijfsschool-leerlingen zal „het er 0111 gaan er wat goeds van te maken, niet elkaar, met de „leiding en met de jeugdherbergouders. „Het doel is immers om niet als 35 jongens en 5 leiders afzonder lijk deze dagen door te brengen, maar om met elkaar een kamp- gemeenschap te vormen, d.w.z. deze week samen op te bou- „wcn, open te staan voor elkaar en met elkaar bet spel te spelen „en plezier te maken. „In het werk zien wij elkaar zo vaak alleen maar uit het oogpunt „van: wat presteert hij? „I11 de jeugdherberg leren jullie el- „kaar onder andere omstandigheden „kennen en kunnen jullie beleven „wat het betekent 0111 goede vrien- „den te zijn. Een goed kameraad-zijn „is nodig in het hele leven: ook in „het werk. Deze week kunnen jullie dat met elkaar ervaren zo met de leiding en met de jeugdherbergouders." Maar toch wat zal die week ons brengen? Zo hebben in totaal 165 paar jongens-ogen gekeken naar bet lang zaam stijgen van de vlag, tot zij op een hoogte van 21 meter bleef wapperen, boog boven de jeugdherberg „Het Putven uit. Want daar - in het Zuiden van ons land dicht bij de Belgische grens - te midden van de Chaamse bossen hadden wij dit jaar ons onderkomen. Modern van opzet, voortreffelijk geoutilleerd, ligt deze jeugdherberg aan een vlak stuk grond te midden van boog opgaande dennen. Haar naam ontleent zij aan bet nabij ge legen „Putven", «lat er 0111 vraagt getekend en geschilderd te wor den. De leiding berust bij een echtpaar, de jeugdherbergvader en

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 14