AFDELING O. en A. Op deze laatste avonden van het seizoen zal, in afwijking van het vermelde op de in uw bezit zijnde kaart, door de Schiedamse Toneel vereniging „Utile Dulci" een voorstelling wor den gegeven van het blijspel „Per luchtpost' AFDELING SCHAKEN NIEUWS 22 Na het einddiploma behaald te hebben werd. op aanbeveling van Willem Pijper, een diri- gentenstudie gemaakt bij Pierre Monteux te Parijs. Daar werd praktisch gewerkt met bet Or- chestre Symphonic en ook de basis gelegd voor bet dirigentschap, dat later aan diverse orkesten door Jaap Spaanderman en Toon Verhev verder ontwikkeld zon worden. Bram Boelee in 1927 te Rotterdam geboren, bleek op zeer jeugdige leeftijd een bijzondenmmzikale aan leg te hebben. Geplaatst op de Toonkunst muziekschool te Rotterdam, werd hem door directeur Willem Pijper een goede toekomst voorspeld en aldus begon bij zijn vakstudie onder leiding van Eduard en Marinus Flipse. In 1946 ging bij naar het Amsterdams Conser vatorium, waar hij zich onder de persoonlijke leiding van Willem Andriessen verder be kwaamde. Hij behaalde het staatsdiploma en bet solistendiploma, waarna bij zijn studie te Parijs voortzette bij Philippe Lazare en Mar guerite Long, hiertoe in staat gesteld door een studiebeurs, toegekend door de Franse regering. Bovendien volgde liij de meester-cur- sus van Alfred Cortot te Lausanne. In 1950 won Bram Boelee, als beste oud leerling van het Amsterdams Conservatorium, de Dr. Julius Röntgenprijs en zowel in 1951 als in 1954 behoorde bij op het Internationaal Muziekconcours te Genéve tot de acht deel nemers, die een onderscheiding behaalden. Teruggekeerd in Nederland werd bij Marinus Flipse de repertoire-studie voltooid. De beer Boelee gaf reeds met groot succes recitals in binnen- en buitenland, trad meermalen op met orkest en werkte mee aan radio-concer ten te Hilversum, Hamburg en Lausanne. Maart 1957 De opvoering van de operette „Die Czardas- fürstin" door de „Haagse Operette Zangers" is een groot succes geworden. Onder leiding van Cor Wijgers en met mede werking van Jos Carpay aan het Hammond orgel herleefde - zoals de pers terecht schreef - de kleurrijke romantiek van bet negentiende- eeuwse Weenen. Alle medewerkenden kregen zonder uitzon dering steeds een hartelijk applaus en veelvul dig waren de open doekjes. Enkele aardige foto's vindt u in dit blad. Jammer is het, dat vooral de eerste avonden een aantal leden verstek heeft laten gaan. April 1957 De lezing van Dr. Lodewijks met kleurenfilms over „Merkwaardige Dieren en Mensen in Australië" heeft tot onze grote spijt slechts een zeer matige belangstelling gehad. Jam mer - want buitengewoon boeiend en leer zaam was de inleiding, welke de beer Lode wijks vóór het vertonen van de films hield, terwijl de toelichting, welke hij bij de prach tige kleurenfilms gaf, eveneens van grote ken nis van zaken getuigde. Mei 1957 Het Bestuur. Hoera! We zijn er! Tweemaal kampioen! Ja, wij kunnen „Kampioenen" schrijven, om dat zowel ons le als ons 2e tiental er in ge slaagd is als eerste te eindigen, resp. in de 2e en de 4e kl asse. Deze fraaie prestatie wordt door de Nieuwe Rotterdamse Schaakbond be-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 24