DE GELUKKIGEN NIEUWS 4 In onze samenleving - in grote trekken geba seerd op specialisatie - gebeuren af en toe toch verrichtingen, die volkomen afwijken van de regel. Zo boort en leest men van ministers, burge meesters en wethouders, die zeer beslist een ontzettend lange paal in de Nederlandse bo dem willen heien - althans, die de beroemde eerste oplawaai (waarde een daalder) willen uitdelen. Er worden beelden onthuld door personen, die in het dagelijks leven alle beel den zonder groeten voorbijlopen. Het kan zelfs voorkomen, dat enige chefs en onderne mingsraadsleden zich absoluut bekwamen in borden wassen en afdrogen in een jeugdherberg. Ook de taak van een Scheeps werfdirecteur is blijkbaar niet meer gespe cialiseerd. Ook liij moet zich aanpassen aan de moderne begrippen. Ook zo'n directeur zal af en toe palen hebben te heien, beelden hebben te onthullen, prijzen moeten uitrei ken enhuissleutels hebben af te geven (niet thuis, lezers!). Toch - in ernst - hebben al deze symbolische handelingen vaak een diepe zin en vreugde volle betekenis. Ook dit bleek op 6 april te 4 uur, toen ir. J. E. Woltjer, onze directeur, verge zeld van zijn echtgenote, in de van Hoorn beekstraat lc te Vlaardingen verscheen, om aldaar de sleutels uit te reiken van één der opgeleverde woningen. Onder de aanwezigen waren de bestuursle den, de heren de Hoog, Heskes, Meyer, v. d. Bogert en v. d. Broek van het Pensioenfonds Wilton-Fijenoord, welk fonds deze woningen liet bouwen, de vertegenwoordigers van de fa. B. P. Both als bouwers van het complex met hun bedrijfsleider Ir. W. J. van Schuppen en de heer L. Nederveen, opzichter van deze buizen. Voorts was de afdeling Sociale Zaken - onder welke afdeling „Huisvesting" ressorteert, ver tegenwoordigd door de chef, de beer C. Key-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 6