1 NIEUWS 10 KONINGIN WILHELMINA-MARS Wie op zaterdagmiddag, 13 juli, langs de werf is gelopen, heeft de werf in feesttooi gezien. De vlaggen wapperden vrolijk en aan de poort was het een gezellige drukte. Meer deren zullen waarschijnlijk gedacht hebben, dat er een tewaterlating of overname van een schip zou plaats vinden, maar de insiders wisten wel, dat dit niet het geval kon zijn. Waar kwam die drukte dan vandaan? Op deze zaterdag werd in Schiedam de jaarlijkse Ko ningin Wilhelmina-Mars gelopen en de direc tie had aan de leiding van die mars toestem ming verleend om de parcoursen over de werf uit te zetten. Vandaar dat de pl.m. 4500 wan delaars allen bij de Vlaardingerdijk de werf betraden om die door de uitgang Oost weer te verlaten. Voor het echter zover was werden de wandelaars in de gelegenheid gesteld in de kantine Oost een verfrissing te gebruiken, die door de directie werd aangeboden. Om pl.m. half vijf kwamen de eerste school- groepen, die toen bijna 12 kilometer hadden gelopen, in de kantine aan, waar zij dank zij de goede organisatie in een vlot tempo van een consumptie werden voorzien. Wat bijzonder opviel was de gediciplineerdheid van de verschillende groepen. De leider be hoefde maar één seintje te geven of de groe- (Foto Breur, Rotterdam) pen stelden zich weer keurig op om de kan tine te verlaten, terwijl de stoelen weer netjes onder de tafels werden opgehangen, Nauwelijks had een groep de kantine verlaten of een andere kwam weer binnen, zodat het personeel van de Volksbond geen tijd kreeg om even uit te rusten. Maar juist dit af en aan lopen was zo leuk omdat telkens weer een andere groep de aandacht vroeg en men eigenlijk niet wist welke nu wel de aardigste was. Onder de wandelaars bevond zich ook een groep uit de Bedrijfsschool die de kleuren van de W.F.-vlag, rood-wit, heeft hooggehou den. De heer Ir. B. Wilton, die de wandelaars reeds bij het Stadhuis te Schiedam had gade geslagen, gaf 's middags wederom blijk van zijn belangstelling door geruime tijd het ge zellige geroezemoes in de kantine aan te ho ren en het aan- en afmarcheren gade te slaan. KASBOEK LIEF EN LEED „Nu is dan alles opgeschreven, Wat ik zo al heb uitgegeven. De bakker was 6.25 in de week, Omdat ik voor de moorkop en de cake bezweek.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 12