VEILIGHEID NIEUWS 12 Victor vroeg u in het voorgaande W.F.- Nieuws Moet dat zo doorgaan? Neen, dit mag zo niet doorgaan, al deze onge- vallen op de weg! Bekijkt u onderstaand staatje eens even, dit is over ons gehele land. Zeggen deze ontstel lende cijfers u wat? HOE STAAT HET MET DE ONGEVALLEN IN MIJN AFDELING? Je staat er gekleurd op, pleegt men wel te zeggen. Dit is een uitdrukking waarbij men kan constateren, dat het niet zo best voor je is. Dit gaat hier niet helemaal op, want u ziet wel lezer, dat de groen gekleurde lijnen afde lingen zijn, die in ongevallenaantal gezakt zijn, de één meer, de ander minder, maar in ieder geval komen deze afdelingen op de ere plaats. Maar nu die geelgekleurde, daar zit geen schot in wat betreft daling ongevallen aantal. U kent onze gedachte hierover lezer, het is een soort van thermometer voor bedrijf of afdeling en dus E11 nu de afdelingen welke roodgekleurde strepen hebben. Die staan er inderdaad ge kleurd op, dat wil dus zeggen, helemaal niet zo best. Natuurlijk komen de kleinere afde lingen er helemaal beroerd op te staan wan neer zij stijgende zijn, want dat gaat dan met rasse schreden. Wat zegt ons deze tabel nu? Voor ons dit, dat we bijlange na nog niet zijn waar wij willen komen en daar blijven we toch naar streven. Met de afdelingen welke om hoog gingen in ongevallenaantal moet toch beslist nog iets niet in orde zijn. Maar laten wij hopen, dat het volgend jaar er weer min der roden en gelen zullen zijn; dat kan heel goed, want de „groene" leveren daarvoor het bewijs. Wij zouden het hen, die nog aan de kant blij ven staan bij de bestrijding van de ongeval len, of hen, die er niet voldoende aandacht aan schenken, wel in willen branden: doe toch mee, het is een uitzonderlijk mooi werk, u dient er al het goede mee en dat hebben we nu toch zeker nodig. Veiligheid is voorzorg in voorspoed! F. Sp. Aantal slachtoffers van het verkeer in 1955 ongevallen 114.861 gedood 1523 ernstig gewond 19.540 licht gewond 14.497 Het verkeer zal pas veiliger worden, als alle deelnemers inzien, dat zij net als in het bedrijf, een goed samenspel moeten spelen. Wij moeten ons onderwerpen aan de geschreven en on geschreven wetten. U moet u fatsoenlijk gedragen, bijv. u heeft voorrang, maar u moet nooit voorrang nemen. Wij bevelen nogmaals de verkeerscursus bij u aan, welke in het W.F.-Nieuws van juni '57 werd genoemd. Doe het nu, stel niet uit tot morgen, dacht uw Victor.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 14