Vakantie-spelletjes Verzorgd door Het Kinderblad Kris Kras te Amsterdam Wie is de knapste? Even of oneven? (WW NIEUWS 14 Er worden twee kringen gevormd, een buiten ste en een binnenste. De spelers staan met de gezichten naar elkaar toe. De leider klimt op een stoel en geeft vandaar zijn bevelen, die stipt moeten worden opgevolgd. Opgave I: de binnenspelers moeten met hun rechter hand aan hun linkeroor trekken en met hun linkerhand aan hun neus, terwijl de buiten spelers tegelijkertijd met hun rechterhand op hun hoofd kloppen en met hun linker over hun buik strijken. Wie lacht of zich vergist is af! Dan handen verwisselen, dus met de rech terhand over je buik strijken en met de linker op het hoofd kloppen. Het is helemaal zo makkelijk niet en ik verzeker je dat na een paar minuten alleen nog maar een paar knap perds over zijn. Dit is een spelletje dat zo oud is, dat de Ro meinse en Griekse kinderen het vóór onze jaartelling al speelden. Ieder kind zoekt een partner op. Elk krijgt van de leider tien steentjes of tien kerse- pitten of tien boontjes. A neemt er een aantal van in zijn gesloten rechterhand, houdt die in de hoogte en zegt tegen B: „Wat is het? Even of oneven?" Stel dat het drie bonen waren en B zei „even", dan laat A hem in zijn geopende hand de bonen zien en zegt: „Mis! Geef me er een om het even te maken." B moet dus een boon afstaan. Nu krijgt echter B een beurt en A moet raden. Het spelletje gaat door tot een van de twee alle tien boontjes kwijt is.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 16