VERENIGING W.F. AFDELING HARMONIE NIEUWS 18 PERSONEELSABONNEMENTEN 1957/1958 VAN DE ROTTERDAMSE KUNSTSTICH TING VOOR TONEEL- EN MUZIEKUITVOERINGEN. De Rotterdamse Kunststichting organiseert - in samenwerking met de vertegenwoordigers van pl.m. 225 bedrijven - reeksen toneelvoor stellingen in De Rotterdamse Schouwburg en De Groote Schouwburg-Zuid; voorts een serie concerten door het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest in de Rivièra-Hal en een serie Solistenconcerten in de Aula van het Museum Boymans. De toneelvoorstellingen worden gebracht door: „Rotterdams Toneel", „De Haagse Co- medie", „De Nederlandse Comedie" en To neelgroep „Theater". De concerten door het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest worden gegeven op dinsdagavond en zijn volkomen gelijk aan de concerten, die op woensdagavonden worden gegeven. Wilton-Fijenoord-personeelsleden kunnen op de abonnementen intekenen en deze bieden de volgende voordelen: 1. De abonnementen zijn in termijnen be taalbaar en berekend op ieders beurs (toneel- en muziekabonnementen kunnen worden voldaan in 10 maandelijkse termij nen; de abonnementen voor de solisten concerten kunnen worden voldaan in 5 maandelijkse termijnen). Men verbindt zich voor het gehele abonnement. Tussen tijdse beëindiging is niet mogelijk; abon nementsgelden kunnen niet worden terug betaald. De betaling geschiedt door maan delijkse inhouding op loon of salaris. 2. Abonnementhouders hebben het voorrecht van excursies achter het toneel, extra voor stellingen, lezingen, voorbespreking bij opera's en premières; bovendien wacht de kinderen van de houders van het perso- neelsabonnement een aantal kindervoor stellingen tegen eveneens gereduceerde prijzen. 3. Het muziekabonnement (zes concerten) kost 9,50 (normale prijs 12,50). Het solistenabonnement kost 4,50 (normale prijs 7,—). Het toneelabonnement (5 voorstellingen) kost afhankelijk van de rang: 16, 12,50; 10,6,4,(normale prijzen 10,-tot 30, Bij de afdeling Sociale Zaken zijn folders met alle bijzonderheden en intekenformulieren verkrijgbaar tot 5 augustus a.s. waarna gele genheid wordt gegeven tot het inleveren van intekenformulieren tot 8 augustus d.a.v. Wijzigingen voorbehouden, is een vrij algemeen voorkomende aanteke ning op diverse programma's en zoals later veelal blijkt, geheel overbodig. Zo een der gelijke aantekening inderdaad terecht ver meld stond, dan was dit het geval voor het pro gramma, dat de culturele commissie van kam peerverenigingen in het „Kruininger Gors" te Oostvoorne had laten drukken ter gelegen heid van het openluchtconcert, dat onze har monie, ons dames- en ons mannenkoor zater dag 6 juli j.l. daar ter plaatse zou geven op het landgoed „Mildenburg". Lag het in de bedoeling met 6 grote bussen naar Oostvoorne te vertrekken, op de vastge stelde tijd mankeerden er 2, die weliswaar later arriveerden, maar toch tijdverlies gaven. Toen het convooi de Oude Maas bereikt had, kregen we het tweede oponthoud, want het Spijkenisserbrug-mechanisme vertikte het normaal te functioneren en passeren was niet mogelijk. Automatisering juichen wij toe en dat hefbrug en verkeersslagbomen op el kaar zijn ingesteld en gesynchroniseerd wer ken is prachtig, mits een en ander zodanig is geconstrueerd, dat beide ook onafhankelijk van elkaar hun taak kunnen verrichten; dat laatste scheen nu eenmaal niet vlot te gaan. Een „W.F.-reparatie-bankwerker" haalde nog een paar vuile handen, daarna konden we „over de brug komen" en gaf het opnieuw rij den wat opluchting in de hitte. Een eind verder was het „knal" en begaf zich een grote voorruit van een der bussen. „Ruit- kanker" en voor een onzer moest - naast enkele reserve-zakdoeken - ook de verband- trommel gebruikt worden voor enkele, geluk kig kleine wondjes aan de polsen. Alles liep goed af, kostte echter weer extra tijd maar gaf later tijdens het rijden in de bus een welkome koelte. We kwamen dan eindelijk in de Kruininger Gors, waar in het recreatiegebouw koffie werd geserveerd, het medegebrachte boter hammetje verorberd en even op verhaal ge komen kon worden. Tijdnood en hitte waren oorzaak dat de aan gekondigde mars door het dorp moest ver vallen, slechts de drumband marcheerde van het kampeercentrum naar „Mildenburg" en bracht zoveel leven in de brouwerij, dat zelfs de koeien nieuwsgierig werden en gingen „rock en rollen". Het concert vond plaats in een zeer mooie omgeving; tussen zwaar geboomte was een podium geslagen en verlichting aangebracht, kortom een ideale gelegenheid voor een der-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 20