AFDELING HENGELSPORT 19 NIEUWS gelijk concert. Het programma vermeldde een elf-tal goede en beschaafde, prettig in het ge hoor liggende nummers en alle factoren in aanmerking genomen zou het een pracht avond geworden zijn, ware het niet dat de weersomstandigheden ons parten speelden. Er kwam plotseling zo'n zware bui opzetten dat dirigent Lucas gedwongen werd onder het 6e nummer af te tikken, snel een waar schuwing te geven „redt allen je muziek", waarna officials, het talrijke gehoor en de medewerkenden overhaast de vlucht namen naar de - in deze omstandigheden zeer te waarderen - in de directe nabijheid gelegen café's en andere onderkomens van tijdelijke aard. Het was en bleef gedurende geruime tijd wat je noemt „noodweer". Om zo kort mogelijk te zijn, de avond was weg; het verband geheel verbroken en de stemming niet minder. De hitte en de tegen slag door het zware weer, dat erg lang aan hield, maakten de mensen wat geprikkeld. De een had redenen zo spoedig mogelijk naar huis te willen, de ander, al even zenuwachtig, wilde liefst zo lang mogelijk binnenshuis blijven. Binnenshuis, waar je de hitte kon snijden, maar waar je het knetteren, enz. van het on weer minder hoorde door het gepraat van de bezoekers en het gejengel van een juke-box. Waar zo'n apparaat al niet goed voor kan zijnBovendien, er was „ijskoud" ijs te ver krijgen en bier van dezelfde temperatuur. Zodoende waren de stemmingen verdeeld en kon een oplossing niet direct worden gevon den. Houdt men voor ogen, dat de 245 deelne mers overal verspreid waren, onderling con tact gedurende de buien zeer moeilijk was en men - hoe goed de bedoeling ook was - langs elkaar lieenwerkte, dan kunt u zich misschien voorstellen dat alles niet zo liep als men zou wensen en toen het eenmaal zo ver was dat weer naar huis kon worden gekoerst, bleek er een bus zoek te zijn, wat ook weer de nodige zorgen gaf. Toen ook hierin was voorzien en het laatste, enigszins gewijzigde groepje huiswaarts toog, was het grootste leed geleden; het afbuien in de verte gaf prachtige momenten en toen de laatste deelnemers zo tegen 1 uur in de mor gen thuis kwamen, hadden zij het voordeel dat zij gerust konden gaan slapen. Nogmaals, het was een verloren avond, jam mer voor de organisatoren van de „Kruininger Gors", jammer voor het publiek en voor de Wilton-Fijenoorders. Ten slotte, maar heel voorzichtig gezegd, er is een kleine kans dat we een volgend seizoen nog eens Oostvoorne-waarts trekken en onder hopelijk betere omstandigheden concerteren. Maar ook wat dat betreft: „Wijzigingen voor behouden!" Op zaterdag, 8 juni vond in de Vlaardinger- vaart de opening plaats van ons hengelcon- cours van dit seizoen. Ondanks het mooie weer viel de vangst tegen. Niettemin wist de heer W. Vonk beslag te leggen op de wisselbeker, welke dit jaar is beschikbaar gesteld. Hij moest deze op 6 juli in Den Briel verdedigen; de andere leden zouden dan trachten wat watergeuzen eruit te halen. De uitslag van de eerste serie was: 1. W. Vonk 5. J. C. de Houting 2. C. Aben 6. C.de Nijs 3. G. Gijpels 7. H. v. d. Velde 4. J. Hendriks 8. C. Faasse o SPORTUITWISSELING MET PERSONEELSVERENIGING „LIPS" Op zaterdag, 22 juni, kwamen 4 afdelingen van de Personeelsvereniging „Lips" uit Dor drecht naar Schiedam om de gelijknamige W.F.-afdelingen te bekampen. Er werd gestreden tussen afdeling Biljart, Hengelsport, Tafeltennis en Voetbal en om het maar direct te zeggen: het werd een alge hele overwinning voor W.F. De afdeling Biljart won met 8-2; Tafelten nis le team met 8 - 2 en het 2e met 10 - 0. De voetballers versloegen met 2 -1 hun tegenstan ders en de W.F.-hengelaars vingen 20 vissen met een totaalgewicht van 775 gram tegen de Lipsmannen maar 10 stuks (464 gram). Voor de gasten was de totaal-uitslag dus niet bemoedigend, maar dit oefende in het geheel geen invloed uit op de prettige verstandhou ding en de sportiviteit. Tot het afscheid (plm. 19.45 uur) heerste er een opgewekte stemming. Van de strijd op het kleine en het grote groene veld (biljart, tafeltennis en voetbal) kon uw verslaggever niet uit eigen ervaring een en ander optekenen. In verband met een bijzondere gebeurtenis tijdens de „strijd om de vis" was hem n.l. de taak toegewezen om het werk van de vissers met eigen ogen te gaan bekijken. Er zouden in deze strijd twee nieuwelingen meestrijden en deze gebeurtenis was dermate belangrijk, dat hiervoor speciale maatregelen nodig waren èn op het gebied van het vissen zelf èn op het terrein van de verslaggeverij. Wij nemen u dus in gedachten mede naar een viswater in de omgeving van Maassluis, waar vele vissen met open bek (van het lachen!)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 21