(Jj|) NIEUWS 20 de vereiste papieren (25 stuks) aan het twee tal nieuwe leden (hierboven reeds genoemd) door de heer Aben. Vergunningen tot vissen in openbaar water, lidmaatschapsbewijs, ver gunning om ondermaatse vis met een zacht klapje wederom in het nat te brengen, geheim houdingsverklaring omtrent samenstelling van voer en deeg, enz., enz. Kortom de papieren waren compleet en de heren B. Wilton en C. Keyzer plaatsten zich opgewekt als all round vissers in de lange rij aan de waterkant. Over één bepaald punt van de organisatie wa ren sommige vissers bepaald ontevreden: hoe dichter bij Maassluis, hoe geringer de vangst. Achteraf bleek ook dit zó door de vissen zelf te zijn georganiseerd. Er bleek een o.i. zeer ongerechtvaardigde vóór- en afkeur te be staan t.o.v. „die lui op de kant". Dit is zeer onsportief volgens het bestuur en maatrege len zullen genomen worden tegen herhaling. Inmiddels is een delegatie reeds onderweg en deze hoopt met Kerstmis - nog dit jaar - terug te zijn. Ter aanmoediging was er een „apartje" tus- seit de beide nieuwelingen. Zij streden n.l. om een fraai uitgevoerd „vissersmonument", het welk ook metterdaad door één hunner is ge wonnen en in triomf naar huis vervoerd, waarschijnlijk onder „fier borstslaan". Precies 5.03 uur blies de waldhoorn van de wedstrijdleider het „afnokken" en de aftocht begon. Veel vissen staken beleefd, doch vrien- delijk groetend, staart of kop even boven wa ter, al naar gelang zij bedoelden en wij gin gen huiswaarts. Dat bij zo'n vispartij ook 3 kwartier wachten op de bus behoort, wisten wij niet. Gelukkig dat enkele vissers nog verhaaltjes konden ver tellen en het verkeer op de grote weg ook nog enige aanleiding gaf tot op- en zelfs aanmer kingen. -o Om pl.nn. 18.30 uur waren velen in de kantine van dokkantoor Oost om na een broodmaal tijd huiswaarts te gaan. Vanzelfsprekend werden nog enkele korte toespraken gehouden. Als eerste spreker uitte de heer ir. B. Wilton zijn dank aan de Personeelsvereniging „Lips" dat zij bij ons op zo sportieve wijze heeft gestreden. Minder prettig vond spreker het, dat hij aan een nederlaag van de gasten had medegewerkt door zelf aan de hengelwed- strijd mee te doen en één bovenmaatse vis te vangen. Als herinnering bood de heer Wilton een her denkingsvaantje aan voor de prijzenkast van de Personeelsvereniging „Lips". De voorzitters van beide hengelaarsvereni gingen gaven elkaar onder vriendelijke woor- reeds in snelle vaart rondzwommen en elkaar verhalen deden wat ze straks zouden gaan doen als die knapen uit Dordt en Schiedam zich zouden vertonen. Afgesproken werd, dat er zich 30 vissen „beschikbaar" zouden stel len. De rest (pl.m. 3000) zou zich onledig houden met het zgn. „pesten". Een flinke hoeveelheid „ondermaatse" zou voor de nodige afwisseling zorgen door zich ten hoogste tweemaal even uit het water te laten sleuren. De vis-E.H.B.O. lag op ver schillende plaatsen onder water gereed voor beschadigde kaken en shock-gevallen. Alzo was ook van de zijde van de vissen alles prima georganiseerd, terwijl boven water de voorbe reiding ook af was. Dit bleek bijv. bij de plechtige uitreiking van

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 22