AFDELING O. en A. AFDELING SCHAKEN NIEUWS 22 Hoewel nog volop zomer, geven wij reeds thans een overzicht van het programma voor het komende winterseizoen: September 1957 „Een huis vol herrie", dolle klucht in 3 be drijven door H. Stephens, te brengen door de bekende toneelgroep „De Schouwspelers" on der leiding van Theo van Duyn. Oktober 1957 Filmavonden, hoofdfilm „Because you are mine" met o.a. Mario Lanza. November 1957 „Krantenknipsels" een cabaret-revue m.m.v. Adrie van Oorschot, Lex Goudsmit, Ria Kuy- ken, Gerard Heystee, Jo Hamilton, Ria Schmitz en Justus Jesayes. Na de pauze: „Ik heb een huis voor U", vro lijk zangspel in één bedrijf door Hans Nesna. December 1957 - Januari 1958 Cabaret-avonden nïet bal na. Medewerking verleent o.a. het radio-show- orkest „The Top Liners" met 4 geheel ver schillende shows. Februari 1958 W.F.-Journaal 1957 enz. Maart 1958 „Meeuwen boven Sorrento", toneelspel in 3 bedrijven door Hugh Hastings, gebracht door „Mutua Amicitia" uit Rotterdam. April 1958 „Caprice", een gevarieerd kleinkunst- en kunst-p rogramma. Piano, viool, zang, chansons, conferences, één-acters, solotoneel, voordracht, operette duetten, negro spirituals, enz. m.m.v. Jetty Cantor - Maarten Kapteyn - Pierre Palla. Mei 1958 Operette „Die Geisha" door het Verenigd Operettegezelschap uit Rotterdam. Alle programma's worden maandelijks op 7 avonden gebracht met uitzondering van de cabaret-avonden met bal na, waarvoor 4 za terdagavonden zijn bestemd. De contributie bedraagt 1,per maand, waarvoor recht bestaat op toegang voor 2 personen. De avonden worden gegeven in: „Odeon" te Rotterdam-W, Aula H.B.S. te Rotterdam-Z., „Musis Sacrum" te Schiedam en „Muzanda" in Vlaardingen. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij het bestuur: L. Giphart, Bedrijfsboekhouding Schiedam. J. v. d. Broek, Sociale Zaken Schiedam. J. A. Montens, idem. L. Ardon, bankwerkers N.B. Schiedam. A. v. d. Bosch, Sociale Zaken Schiedam. H. J. Corpeleyn, gereedschap werkplaats Ma chinefabriek Schiedam. C. v. d. Graaf, plaatwerkerij Schiedam. A. H. Streppel, tekenkamer Scheepsbouw Schiedam. M. A. v. d. Vaart, schilders R'dam. 8 JULI 1957 Dat was de datum, waarop aan de 10 weken lang gevoerde strijd om de titel „Schaakkam pioen van Schiedam" een einde kwam en de prijsuitreiking in ons Clubgebouw Schiedam plaats vond. Als nieuwe kampioen van Schiedam ontving de heer Van Eden (die reeds verscheidene jaren op de 2e of 3e plaats geëindigd was) de wisselprijs, beschikbaar gesteld door een Schiedams Dagblad, de legpenning namens de Schiedamse Gemeenschap en „last but not least" als extra prijs namens Wilton-Fijenoord een fraaie verzilverde sigarendoos, welke door de heer C. Keyzer als voorz. der Personeels vereniging aan de winnaar werd overhandigd na de gebruikelijke speech. Zoals we ook niet verwacht hadden, is als kampioen van Schie dam (nog) geen Wilton-Fijenoord-speler naar voren gekomen, doch - wie weet - gebeurt dit ook nog wel eens, hoopte de heer Keyzer. Aan de best geklasseerde Wilton-Fijenoord- speler, in dit geval de heer Heesemans, over handigde hij ook nog een mooi aandenken aan deze zware, doch spannende wedstrijd. Tenslotte was er nog een verrassing op deze gezellige avond. Aangezien ook in Rotterdam een wedstrijd in ons Clubgebouw aldaar ge speeld was om het kampioenschap van de Nieuwe Rotterdamse Schaakbond, waarbij één onzer jongste spelers, t.w. de heer Klop Jr. de beste resultaten van Wilton-Fijenoord be haalde, kreeg ook hij een mooie prijs. Helaas was hij zelf wegens ziekte verhinderd, doch zijn ouders (beiden ook bekende W.F.-spelers) vertegenwoordigden hun overwinnende nako meling. Dat de diverse prijswinnaars met vrolijke ge zichten zaten, was te begrijpen, maar ook de verliezers (zij vormden natuurlijk de meer derheid) hadden toch een uitdrukking van een zekere voldoening op hun gelaat! Alles bijeen is het voor ons een goede training ge weest, waarvan we wellicht later de vruchten mogen plukken. Alleen ons clubverband is tijdelijk ondergedoken in het grote geheel van deze massa-competitie, doch we twijfelen er niet aan, dat, nu onze logees weer vertrok ken zijn, er spoedig weer een eigen sfeer en gevoel van saamhorigheid zullen opbloeien.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 24