AFDELING VOETBAL AFDELING ZWEMMEN 23 NIEUWS Allicht zal de vakantieperiode enigszins be lemmerend werken, doch nu reeds mogen wij alle oude en jonge, bestaande en toekomstige leden opwekken oni al direct in september trouw te komen, opdat dan de nieuwe huis houdelijke- en bondscompetitie zo goed moge lijk georganiseerd kan worden. Zorg dus dat u, dat wil zeggen elke schaker bij Wilton-Fije- noord van de partij bent! J. v. M. BEDRIJFSVOETBAL Onder auspiciën van het hoofdbestuur van onze personeelsvereniging vond ook dit jaar de Wilton-Fijenoord-zomeravond-bedrijfsvoet- bal-competitie een maar liefst 17-lettergre- pige benaming voor een serie doodgewone voetbalwedstrijden, plaats. Eenentwintig elftallen, uit even zovele afde lingen van ons bedrijf samengesteld, hebben -in drie groepen verdeeld - op beide velden hun best gedaan en er zijn gedurende zes we ken maar liefst 67 wedstrijden gespeeld, een respectabel aantal dat voorafgegaan werd door een veteranen-wedstrijd. Winnaar werd van groep A: Geschut Rotter dam; van B: IJzerwerkers Rotterdam; en van C: Koperslagers-fitters, Schiedam. Toen op vrijdag 19 juli de laatste wedstrijd ten einde was, bleek de definitieve uitslag te zijn. 1. IJzerwerkers Rotterdam. Winnaars van de wisselbeker. 2. Geschut Rotterdam. 3. Koperslagers-fitters Schiedam Gewoonte-getrouw vond daarna in de koffie kamer van het hoofdkantoor de uitreiking van de prijzen plaats. Dit geschiedde met een toepasselijk woord van de heer Ir. J. E. Wolt- jer, die tevens de spontane medewerking van organisatoren en medewerkende K.N.V.B.- scheidsrechters (uit eigen bedrijf) memoreer de en namens de personeelsvereniging een kleine herinnering aanbood. Tot zover dan over een en ander een kort ver slag, maar voor de goede orde en een zuiver inzicht willen we hiermede toch niet eindigen. Het is namelijk de vraag of deze wedstrijden een volgend seizoen opnieuw zullen plaats vinden en dus de traditie van deze ontmoe tingen zal worden voortgezet. We kunnen de bekende struisvogelpolitiek volgen en zodoen de diverse klippen omzeilen, maar dit lijkt ons niet wenselijk, omdat er in sommige wed strijden dingen gebeurd zijn, die werkelijk niet door de beugel kunnen. Ruw spel, natrappen, gehoon langs de lijn, een enkeling die „op de vuist" wil, we zullen bet hierbij maar laten, verkwikkend is het niet en men zal tocli moeten toegeven, dat dit allemaal niet medewerkt om een gezellig partijtje voetbal te zien of te beoefenen. Mogelijk zullen er zijn, die het gebeurde als „het van het", als een prachtsensatie zien en vrij normaal vinden; de goedwillende zal ech ter deze zienswijze niet delen. Als men naar voren brengt, dat uitwassen ook bij internationale wedstrijden, dus op hoog ni veau voorkomen, dan moge een dergelijke bewering gedeeltelijk op waarheid berusten, bij ons moet dat toch niet het geval zijn. Ons intern sportevenement moet - als gezon de vrije-tijdsbesteding - niet tot iets dergelijks afzakken, per slot van rekening is het een vriendschappelijke krachtmeting waarbij spe lers en scheidsrechters wel eens fouten kun nen maken, maar toch opzet buiten beschou wing moet worden gelaten. Goed, laat er een fout gemaakt worden, is dat dan van zoveel belang om dergelijk kabaal te maken? Wordt er unfair gespeeld, dan geeft dat geen blijk van sportieve opvattingen; neemt de scheidsrechter onbewust een verkeerde beslis sing, dan is dat jammer. Goed, laat een scheidsrechter „mis" zijn en partijdig, dan is dat te betreuren en - voor een volgende maal - mogelijk te voorkomen. Hij heeft de leiding van het geheel en daar dient men zich bij neer te leggen. Ten slotte voetbalt men geheel vrijwillig en mocht door diverse omstandig heden de wedstrijd een mislukking zijn en verliespunten opleveren; men zal in het le ven wel eens meer een verlies moeten incas seren en wanneer het niet erger is als hier be doeld, nu, dan loopt het zo'n vaart niet. Het eigen rechter spelen of als politieagent optreden is helemaal uit den boze en moet cr ook van sport niet een opvoedende kracht uitgaan? Al gaat het in een wedstrijd als bovenbedoeld niet naar wens, dit is geen reden een geheel misplaatst machtsvertoon te demonstreren. „Wie de schoen pasten - onder voorbe houd - een volgend jaar anders, maar dan toch zeker beter! WEDSTRIJDNIEUWS Op zaterdag, 22 juni jl., is een deel van onze wedstrijdploeg naar Delft geweest om deel te nemen aan de Nationale wedstrijden van D.Z.V. en „Raket". De gemaakte tijden van onze leden zijn als volgt: 100 meter schoolslag D: L. Bouman 1 m. 44,2 sec.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 25