De kopie voor het augustusnummer dient vóór 10 augustus in het bezit van de Redactiecommissie te zijn. NIEUWS 24 50 meter rugslag D: H. de Vuyst 46,0 sec. 50 meter vrije slag P. Verheijden 35,1 sec. 200 meter schoolslag H: H. Driessen 2 m. 58,2 sec. persoonlijk record 50 meter vrije slag I) M. de Held A. Verheijden W. Knol 100 meter vrije slag D: W. Spijkhoven 50 meter schoolslag D: M. de Held M. Touw 100 meter vrije slag H R. Bijloo 100 meter rugslag D: W. Spijkhoven H. Boef 35,0 sec. 38,0 sec. 40,0 sec. persoonlijk record 1 m. 20,0 sec. 46.0 sec. 46.1 sec. 1 m. 6,4 sec. 1 m. 34,0 sec. 1 in. 43,4 sec. persoonlijk record Op de 4 x 50 meter wisselslag estafette werd onze ploeg gedisqualificeerd omdat H. Boef met de rugslag verkeerd aantikte. Tijd 2 m, 57,0 sec. Afdeling Waterpolo. De zomercompetitie is bij het verschijnen van dit nummer voor ons alweer afgelopen. De eerste drie achtereenvolgende wedstrijden zijn voor ons zevental dikke nederlagen ge worden. Ook met het Shell-polotournooi kon geen overwinning behaald worden. Doch in de vierde competitie-wedstrijd tegen R.W.V. 2, zat er eindelijk enig verband in de nieuwe opstelling en dit leverde zodoende de eerste overwinning op. Het was een kleine overwin ning met 1 - 0, maar de 2 punten werden er mee binnengehaald. We behaalden hiermede revanche op de grote nederlaag van 7 - 0, die wij tegen hetzelfde zevental van R.W.V. te incasseren kregen. In het begin van de wedstrijd werd er wat aarzelend gespeeld, doch, toen bleek dat de verdediging sloot, werd de voorhoede wat vrijer en werden er aardige combinaties op gebouwd. Uit één hiervan scoorde P. v. d. Winden het eerste en winnende doelpunt. Na de rust werd een goal afgekeurd wegens buitenspel en P. v. d. Winden had een vrije schietkans toen het eindsignaal klonk. De voorhoede werd gevormd door H. Donkersloot, M. v. Wijk en P. v. d. Winden, terwijl de achterhoede bestond uit M. de Bruin, M. Geeratz en J. v. d. Munnik. Het doel werd be waakt door H. Driessen. Deze laatste deed goed Werk en zorgde voor vertrouwen in de achterhoede. De afmetingen van ons speelveld voldoen aan internationale voorschriften (30 x 20 meter) en zijn in feite voor de klasse waarin wij spe len te groot. Het gevolg hiervan is, dat het tempo in de laatste speelhelft zakt doordat steeds grote afstanden gezwommen moeten worden. Ook het plaatsen laat te wensen over. Herhaaldelijk worden ballen geplaatst achter de man, omdat men niet ver genoeg kan gooi en. Het komt helaas nog voor, dat sommige polo spelers niet weten hoe ze moeten afschrijven, als ze verhinderd zijn een wedstrijd mee te spelen. Men waarschuwt hiervoor de polo secretaris, de heer H. Rosendahl, Alb. Thijm- straat 39, Schiedam, of de heer T. Verlinden, Sportfondsenbad, Schiedam. Doe het vooral tijdig, dan kan de polo-commissie nog maat regelen nemen en een nieuwe speler opstellen. Ook in deze competitie is éénmaal onvolledig gespeeld doordat men vergat af te schrijven; dit is onbeleefd tegenover de tegenpartij en je ploeggenoten worden ook gedupeerd, ter wijl tevens de wedstrijd verloren wordt. Als strafmaatregel wordt men voor boven staande nalatigheid voor 3 wedstrijden ge schorst en de boete van 1,aan de K.N. Z.B. voor onvolledig spelen, moet men zelf betalen. Wij vertrouwen erop, dat onze polo spelers aan ons verzoek hun volle medewer king zullen geven. Het buitenbad. Nog lang niet alle leden van onze zwemvereni ging hebben wij gezien op ons clubuur in het buitenbad „Groenoord", hoewel wij per avond wel meer leden krijgen dan de vorige jaren in het bad aan de Havendijk over het gehele seizoen tezamen. Doch het nieuwe bad is zó groot, dat onze 650 leden er ruimschoots in kunnen. Bent u nog niet geweest, kom dan gauw eens met dit bad kennis maken; het sei zoen is nog niet voorbij. Ook voor de kinder leden is er gelegenheid tot zwemmen in het ondiepe bassin. Het clubuur is op woensdag avond van 19.30 uur tot 20.30 uur. De toe gang is gratis op vertoon van de lidmaat schapskaart. J. v. d. M.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 26