NIEUWS 2 KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN Van de burgemeester van Rotterdam ontving de directie dd. 6 juli 1957 het welkome be richt dat het Hare Majesteit de Koningin behaagd heeft bij Haar besluit van 25 juni j.l. No. 21 aan de heren B. Dane en J. Janssen, beiden in dienst van onze vennootschap, toe te kennen de ere-medaille in brons, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Dane is werkzaam als sjouwer- bank werker op onze werf te Rotterdam, de heer Janssen als draaier in de machinefabriek te Schiedam en beiden zijn zij reeds 40 jaar aan ons bedrijf verbonden. Met hun echtgenoten ontvangen in de direc tiekamer op ons hoofdkantoor te Schiedam, werd hun - namens de burgemeester van Rot terdam - met een toepasselijk woord de model onderscheiding overgedragen door de heer Ir. B. Wilton, die - mede namens zijn collega's - de gedecoreerden gelukwenste en de kleine draagmedaille schonk. Ook onzerzijds gefeliciteerd! NEDERLAND IN DEN VREEMDE Evenals de ons allen van nabij bekende zeemanskantine op onze werf te Schie dam - welke kanti ne geëxploiteerd wordt door de Engelse vereniging „The Missions to Seamen", die over al ter wereld derge lijke inrichtingen beheert -, is men van Nederlandse zijde - zij het dan ook in veel be scheidener mate - doende de zeeman in de vreemde een tijdelijk tehuis te verschaffen. Was er reeds een dergelijke instelling te Ant werpen, deze maand is er ook een Nederlands zeemanstehuis geopend te Rouaan, de Fran se havenstad aan de Seine, welke jaarlijks door een 1600-tal schepen onder Nederlandse vlag wordt aangedaan. Een aantal van onze landgenoten in Parijs en Rouaan hebben zich, onder leiding van de heer T. Dons-Petersen, verenigd in de Ne derlandse Zeemansraad voor de Seine en zich veel moeite getroost om tot stichting van dit tehuis te komen. Him werk en zor gen zijn niet tevergeefs geweest. Onze ambassadeur in Frankrijk heeft de openingsceremonie verricht en, in aanwezig heid van diverse autoriteiten, namens onze regering dank gebracht aan allen, die aan de totstandkoming hebben medegewerkt en hun krachten gegeven. De ambassadeur deed daarna mededeling van het Koninklijk besluit waarbij de heer Dons- Petersen werd benoemld tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Wat dit alles met Wilton-Fijenoord te maken heeft? Wel, de heer Dons-Petersen is al meer dan 30 jaar de vertegenwoordiger van ons bedrijf in Frankrijk en behoort dus zeker tot de Wilton-Fijenoord-gemeenschap. De ouderen onder ons herinneren zich nog zeker de namen „Paris", „Bahram", „Lute- tia", „Hoedic", „Cap St. Jacques", karweien die wel in het geheugen zijn blijven hangen en maar een greep zijn uit de vele reparatie opdrachten, die door bemiddeling van de heer Dons-Petersen tot stand zijn gekomen. Na de oorlog waren diens werkzaamheden van dien aard, dat hij een jaar lang hier woonde en de naam „Salomé" spreekt voor zich zelf. Daarna waren het hoofdzakelijk nieuwbouw-opdrachten welke de aandacht van de heer Dons-Petersen hadden en - hoewel Parijs zijn woonplaats is - zullen velen onzer bij het aanschouwen van bijgaande foto den ken: „ha, een oude bekende!" Hr. Dons-Petersen, onze welgemeende ge lukwensen met uw onderscheiding!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 4