EEN WAARDIG AFSCHEID 7 NIEUWS Op 9 juli nam Jan Derenclorp als werknemer in de koperslagerij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid van het bedrijf en van zijn collega's in deze af deling. Hoewel zo'n afscheid van een oude collega in de koperslagerij altijd met enige plechtig heid gepaard gaat, was dit voor Jan Deren dorp wel zeer waardig. Immers, Jan - als organisotor van deze plechtigheden was nu zelf aan de beurt om toegesproken te worden zoals hij het zovele malen zelf anderen had gedaan. Toen hij dan ook 's morgens de 9e juli voor de laatste dag op het bedrijf kwam en de werkplaats binnen trad, had de nachtploeg, d.w.z. enkele makkers, de hoek waar Jan werkte aardig versierd met vlaggen, groen en bloemen. 's Middags om kwart over twaalf vond de huldiging en het afscheid plaats waarbij ook de heren Van Brest en van Woerkom blijk van belangstelling gaven. Daarbij waren ook oud-collega's van Jan aan wezig o.a. baas Jaling, Verschoor, Beking en Dekker. Dat Jan grote populariteit bezit en zeer gezien is, bewezen de velen, die hem toe gesproken hebben, o.a. baas Semeyn, baas Eijkenbroek, Blommers en Brusselman als le den van de Ondernemingsraad, Venendaal en anderen, die allen hun waardering uitspraken voor het vele werk, dat Jan met zoveel toe wijding heeft verricht. Daarnaast werd een toepasselijk gedicht, ge maakt door G. Sterkman, voorgedragen, het welk Jan in het groot werd aangeboden, de coratief omlijst met foto's uit het bedrijf. Ten slotte voerde Daan Walthie, die de taak heeft overgenomen om de traditie van het huldigen voort te zetten, het woord. Hij sprak de wens uit dit nog vele malen te mogen doen en hij wenste Jan nog vele jaren van wel verdiende rust en gezondheid toe. SALUUT JAN Jan, nu ook de tijd voor jou is aangebroken, dat het met 't daag'lijks werken is gedaan. En jij, velen vóór jou hebt toegesproken die óók tot het eind hun plicht hadden gedaan. Nu stemt het ons vandaag tot grote blijdschap dat wij, zoals wij allen staan hier om je heen Je kunnen danken voor de grote kameraadschap die jij ons allemaal steeds hebt verleend. Want jij was voor ons altijd een traditie in 't huldigen van een mens als kameraad Jij deed dit werk steeds met heel veel ambitie hoewel het heus niet altijd zo gemakkelijk gaat. Maar jouw hart was met de mens verbonden in de strijd voor 't leven, ook in ziekte of nood Weet je nog Jan, hoe fijn je 't hebt gevonden dat „HAAK-IN" je de kans tot helpen bood? Om ook daarin je steentje bij te dragen tot verzachting van het leed van de zieke mens? Jij was er bij, men hoefde je niet te vragen DIENSTBAARHEID, dat was altijd je grootste Want uren, dagen, maanden, jaren zij vliegen als een schaduw heen Daarom was jouw devies elkander steeds te schragen tot steun te zijn door 't hele leven heen. Nu ga je van je welverdiende rust genieten en, naar wij hopen Jan, nog vele jaren lang Je bent geen man van zeuren en van kniezen Jij maakt van je vrije tijd wat j'er van maken kan. Dat is: steeds doen wat of je hand kan vinden om op je oude dag nog heel veel goed te doen Moge je dit lukken, zo wensen je al je vrinden in gezondheid en in kracht, vol goede moed. Moge ook je vrouw nog vele jaren leven in het genot van je welverdiende rust Tezamen ben je één en niet te delen dat is de zekerheid van het huwelijksgeluk. Grijpt dan elkanders handen en ga samen verder tot het einde van Uw beider levenspad En kijkt elkaar in de ogen, zodat gij kunt zeggen: „ZO WAS HET GOED, WE HEBBEN 'T LEVEN LIEFGEHAD!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 9