Ansje doet een ontdekking CM/ beetje wilden bedekken. Uit elk \\fW rozetje kwamen een paar sten- Ml gels met nieuwe blaadjes op zoek naar een open plekje om daar een nieuwe plant te vormen. NIEUWS 16 Ik ken een klein meisje dat bang is voor paardebloemen. Zij vindt die griezelig omdat de stengel hol is en omdat er witte „melk" uitloopt. Daarom plukt zij nooit paarde bloemen als zij een boeketje maakt. Laatst stonden wij bij een klein geel paardebloempje. Het was mooi zwavel geel. Een echt vriendelijk bloempje. En toen zei Ansje „Die is zo mooi, die wil ik wel als jij hem plukt." Het volgende ogenblik riep zij„O, kijk eens goed, het is een ander plantje en daar zit een paardebloem aan. Hoe kan dat nu?" Dat was een grote ontdekking. Het plantje had zilver behaarde blaadjes, een beetje gevouwen als de oren van een jong konijn. In de plantenboeken heet het muizenoortje. Wij begrepen /jp dat er bloemen zijn die veel op elkaar lijken en toch verschillende planten zijn. Er stonden wel hon- Cy lj/V derd muizenoortjes bij elkaar. Zij ir Hj (£7 hielden hun blaadjes plat op de li I grond, net of zij het zand zo'n Toen wij verder gingen, hebben wij gezocht of er nog zo'n verrassing was en die hebben wij gevonden. Wij zagen een plant met een lange, vertakte stengel, waaraan wel vijf gele stralende bloemen zaten. Dat waren ook net paardebloemen, en toch was het een heel andere plant. De naam is havikskruid. „Eerst dacht ik dat het allemaal paardebloemen waren," zei Ansje. havikskruid „Wat zijn er toch veel soorten." Wij hebben toen bij de boterbloemen en madelieven, één muizenoor en één havikskruid gedaan. En om thuis al die dierennamen te kunnen noemen, moest er toch ook een echte paarde bloem bij. Ansje plukte hem zonder aarzeling en zei: „Ik neem er ook een groen blad bij want dan zie je goed het verschil en door die „andere" vind ik paardebloemen mooier dan eerst." Jos Ruting MUI2.ÊW- OORVJfc fVWO>£-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 18