In de Kinderbootkeuken door Eva Huysmans 5 J* ffi) NIEUWS Verzorgd door Het Kinderblad Kris Kras te Amsterdam 'ALE HO O AO Pckdcte stoel-ijec, U e 10 PADDESTOELTJES MAKEN Nu zal ik je eens leren hoe je zelf paddestoel- tjes kunt maken. Het ziet er leuk uit en het smaakt lekker. Benodigdheden: 4 grote hardgekookte eieren, 2 stevige tomaten, 6 blaadjes sla, 2 augurkjes, wat slasaus, zout, peper. Bereiding: Was de slablaadjes en maak er met slasaus en wat zout een slaatje van. Snij de augurkjes in plakjes en leg deze er tussen. Nu pel je de eieren en snij er onder en boven een plakje af, zodat ze in het slaatje rechtop kunnen staan. Bewaar de plakjes. Snij nu van de tomaten 4 plakken met een ronde kant, want dit worden de hoedjes van de paddestoelen. Bestrooi ze van binnen met zout en peper en leg ze op de eieren. Nu snij je van de plakjes ei, die je over hebt, kleine snippertjes, die je op het hoedje legt en nu herken je natuurlijk de paddestoel^ die je gemaakt hebt. Ja, een vliegenzwam. Je weet misschien hoe vergiftig de echte zijn die in het bos staan, maar dat zijn deze hier niet; eet ze maar genist. EIGENGEMAAKTE TOMATENSOEP Haal de schilletjes van de tomaten af (als je ze even in heet water dompelt laten ze vanzelf los). Snij de tomaten aan stukjes en doe ze in een pan met wat water. Een deksel erop en laat dit even doorkoken. Roer er dan in met een vork en kijk of de stukjes al zacht zijn, zo niet, laat het dan nog wat koken. Zet nu een grote melkkoker klaar en leg daar een zeef overheen. Giet het tomatensap door de zeef. Wrijf met een lepel de stukjes fijn. Strooi een klein beetje zout (tussen duim en wijsvinger) in de kan, roer het door en giet er kleine glaasjes mee vol. Het is leuk als je gekleurde rietjes hebt bij de glaasjes. 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 15