O MENS, LET OP... 19 NIEUWS AFDELING ZWEMMEN W edstrijdnieuws Twee van onze wedstrijdleden hebben op uit nodiging van de Zwembond Rotterdam en Omstreken deelgenomen aan de jaarlijkse tweekamp tussen Kring- Midden-Nederland en Z.R.O. Deze wedstrijd is op 31 augustus jl. gehouden achter het Haagseveer. Marian de Held moest op de 100 m school slag voor meisjes de Rotterdamse kleuren verdedigen. Zij is er niet in geslaagd; met een tijd van 1 m. 39.1 sec. plaatste zij zich 4e, tevens laatste. Op de 200 m schoolslag voor heren leverde Harm Driessen, onze tweede deelnemer, een betere prestatie door als tweede aan te tikken, met slechts 0,1 sec. verschil op nummer één. Tijd 3 m. 7,7 sec. Zowel M. de Held als H. Driessen maakten een slechte tijd, hun persoonlijk record ligt stukken lager. Vermoedelijk is het koude water hiervan de oorzaak. Het buitenbad Het eerste seizoen van Schiedams nieuwe bui tenbad „Groenoord" ligt alweer achter ons. Het clubuur, dat wij hadden op de woens dagavonden in dit bad, is een groot succes geweest. De opkomst is voor onze vereniging bijzonder groot geweest en bereikte op de warme juli- en augustusdagen ca. 150 be zoekers. De koudere dagen, die in ons land onvermij- delijk zijn, waren geen beletsel voor enige onzer leden om koude en regen te trotseren om toch een baantje te kunnen zwemmen. Door hun moedig volhouden hebben we alle dagen enige bezoekers gezien. Vergelijken we dit met het bezoek aan het oude bad, dan zien we, dat daar op koude dagen niemand kwam opdagen. Wij schatten, dat het totaal aantal bezoekers in het oude bad, over het gehele seizoen genomen, nu gemiddeld op één avond aanwezig was in het nieuwe bad. A an al onze onder-afdelingen hebben we enige gezichten gezien; de wedstrijdleden, die hun 50 meter-baantjes zwommen, sommige tot een totaal van 1000 meter, de waterpoloërs, die hun thuiswedstrijden voor de zomercompetitie op ons clubuur speelden; enkele showzwem sters en figuurdrijfsters voor het oefenen van figuren; huisvrouwen die trachtten een paar honderd meter zwemmen vol te maken en niet te vergeten onze kinderen, die met grote animo opkwamen, compleet met zwem vliezen en duikbrillen. We vertrouwen erop, dat onze leden ons ook in het volgend seizoen niet in de steek zullen laten en in grote getale ons clubuur zullen bezoeken. J, Vm d. M. „Jantje, let op, je knoeit", zegt moeder aan tafel tegen het zoontje dat vandaag al van 9-12 en van 2-4 in de klas heeft opgelet. „Let op schrikdraad" „Let op S-bocht" „Let op uw veiligheid" (zegt Victor) vakantie1 t0°" m°°ie Sebouw, dat mooie plekje, of dat rotweer vandaag in de Zo gaat het de hele dag: hierop letten, daarop letten, zonder ophouden. De moderne mens heeft veel om op te letten en wil ook op veel letten. Zo erg zelfs, dat velen aan het eind van de vakantie moe zijn van het opletten. Mens let op uw tellen! Dit laatste kan ook slaan op de tentoonstelling „Het Atoom". Wie daar was, kwam terug met de gedachte: Mens let op uw tellen. De mensheid heeft krachten vrij gemaakt, die de toekomstige ontwikkeling zullen bepalen. Er is reeds een nieuwe toekomst begonnen. Een toekomst met een nieuwe technische ont wikkeling. Een toekomst met nieuwe eisen aan het menselijk bestaan. Daarover kan veel gefan taseerd worden. Dat wordt er ook en overdreven fantasieën hebben weinig zin. Soms zijn ze aardig. Bijvoorbeeld als bij een maaltijd van een groot gezelschap aan lange tafels iemand zich gaat voorstellen hoe het zou zijn, als er geen kellners meer nodig waren om alle aanwezi gen op een prettige manier te bedienen door met de schalen rond te gaan. Lopende banden

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 21