$9 NIEUWS 5 koel- en vriesruimeii 5.400 cub ft. speciale lading 2.700 cub ft. dieptanks 3.600 m3 Het schip is van het gesloten shelterdektype met accommodatie voor twaalf passagiers; het is voorzien van een lange bak, een brugdek huis en een gedeeltelijk verzonken kampanje. Het heeft een schuine voorsteven en een krui serhek. Achter de voorpiek bevinden zich drie laadruimen, waarin onder het hoofddek nog een extra tussendek is ingebouwd. Hierachter ligt een laadruim, waaronder vier dieptanks, door een tunnel gescheiden. Ter hoogte van de motorkamer bevinden zich op het tussendek aan SB laadruimen voor gekoelde, bevroren en diepvriesproduk- ten. Aan BB liggen de koelruimen voor de normale dienst en proviandstores. Ook is op dit dek de koelmachinekamer ondergebracht. Achter de motorkamer zijn nog twee laad ruimen met zes dieptanks. Het schip krijgt uitgebreid laad- en losgerei. Het lieeft vier vierkante masten, voorzien van zalings en vier laadpalen. Er worden twintig elektrische laadlieren opgesteld voor het be dienen van twaalf stuks 5-tons en 8 stuks 10-tons laadbomen. Bovendien wordt het schip uitgerust met twee zware spieren voor lasten van 85 ton en een voor 40 tons last. De twaalf passagiers worden ondergebracht in zes twee-persoonshutten op het promenade dek met eigen toilet- en doucheruimte. Zij krijgen de beschikking over smaakvol inge richte eet- en rooksalons. Op het commandobrugdek liggen de ver blijven van de kapitein en de marconist, voorts fankamers, radiohut, kaartenkamers, gyrokamer en stuurhuis, terwijl in het brug dekhuis de officieren hun hutten met eet- en rooksalon hebben. De bemanning wordt ondergebracht in com fortabele, voor het merendeel één-persoons- hutten, welke zich midscheeps en in de kam panje bevinden. Ten behoeve van de beman ning wordt voor de verschillende diensten een 8-tal ruimten ingericht als eetkamer of rook salon. Alle verblijven van passagiers en bemanning zullen worden aangesloten op een aircondi tioninginstallatie. Het schip wordt voorzien van echolood, Sal log, richtingzoeker, radio en radar. De motorinstallatie van de „Mississippi Llovd" zal bestaan uit een 9 cilinder enkel- werkende 2-takt dieselmotor met oplading, fabrikaat Sulzer, type 9 RSAD 76, met een maximaal vermogen van 11.700 EPK bij 119 omw./min., waardoor het schip een snelheid van 18 mijl zal kunnen bereiken. De motor is ingericht voor het gebruik van „zware olie" als brandstof. De „Mississippi Lloyd" zal in februari 1958 aan de Koninklijke Rotterdamsche Llovd N.V. worden overgedragen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 7