§r Circusschool in Sarasota Verzorgd door Het Kinderblad Kris Kras te Amsterdam 15 NIEUWS DOOR f. VAN DOVEREN - In Florida (U.S.A.) ligt de stad Sarasota, waarin zo ongeveer 20.000 mensen leven. Hier is het winterkwartier van het grootste circus ter wereld: „The Ringling Brothers-Barnum and Bailey Show", die deze plaats aan de oostkust van Florida als vaste verblijfplaats heeft gekozen. Alles is daar Ringling wat de klok slaat; in het telefoonboek van dit stadje komt deze naam 127 maal voor. Van december tot maart komen uit alle 48 staten van Amerika duizenden mensen naar de openluchtvoorstellingen kijken, die tussen de voorbereidende werkzaam heden voor het volgende seizoen gegeven worden. Want er wordt daar hard ge werkt om alles weer in orde te brengen voor de komende nieuwe tournee door Noord-Amerika, die altijd weer in april begint. Sedert 1950 is er nu ook een circusschool in Sarasota, waar de kinderen uit de stad, maar natuurlijk ook de kinderen van de circusartisten, van wie velen een huisje in Sarasota hebben, kunnen worden opgeleid tot een bekwaam circusartist. Onder de vergevorderde leerlingen zijn ook kinderen van zeer beroemde artisten, zelfs een zoon van een Nederlander, de hogeschoolrijder Willem Heyer. Billy Heyer is zelf ook reeds een bekwaam hogeschool rij der. Mario Wallenda, een andere artistenzoon, loopt over de hoge draad met een blinddoek voor de ogen en kan al fietsen over deze draad. Als Mario van de gewone school af is, gaat hij mede in het nummer van zijn ouders werken. Emerich Mosczkowski, wiens vader vrijheidsdresseur is, treedt met Shetlandse ponnies op en zo zijn er nog meer kinderen van in de circuswereld beroemde ouders. De school heeft een programma van 30 nummers, waarnaar de artisten telkens komen kijken. Het is niet nodig, dat de kinderen, die van deze school komen, artist worden, maar velen ervan willen natuurlijk in de toekomst in een ciscus optreden. Maar eerst moeten ze heel veel leren en heel hard werken om later een beroemd artist te worden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 17