Afdeling Schaken NIEUWS 20 daarvoor is een nieuwe opgave vereist. De binnenkomst van deze zegels loopt echter nog niet zo heel erg vlot en het duurt soms geruime tijd voordat de zegels binnen zijn en dan ontbreekt er heel vaak nog wel een enkele. Er wordt echter steeds getracht om dit zo goed mogelijk te laten lopen. De veilingen, die met een tus senpoos van ca. 3 maanden wor den gehouden, worden steeds beter bezocht en de verkoop cijfers tonen aan, dat er beter materiaal wordt ingezonden en natuurlijk, dat de leden meer geïnteresseerd zijn, dus er wat meer voor willen uitgeven. He laas is het echter nog altijd zo, dat men de verkoopprijzen wat te hoog stelt, zodat de bedoe ling „er eens iets goeds en goedkoop" uit te slepen, over het algemeen op niets uitloopt. Daarom is besloten op de eerst volgende veiling geen stopprij- zen meer in te stellen en de aanwezigen maar te laten bie den. Als de inzender aanwezig is kan hij meebieden tot aan de prijs, die hij zich voor zijn ka vel had gedacht. Haalt het ka vel deze prijs niet, dan wordt het als onverkocht beschouwd, mits de inzender de laatste bie der is. Alleen als men zelf niet aanwezig is, moet wel de stop- prijs bij het kavel worden op gegeven. De rondzendingen zijn dit jaar niet zo bijster vlot verlopen. Het gebeurde regelmatig, dat in een sectie de zending 3 a 4 maanden onderweg bleef, ter wijl de looptijd niet meer dan ca. 1 Yi maand mocht bedragen. Dan was ook niet te controle ren waar de zending zich be vond en maakte het bestuur zich zorgen over eventueel zoekgeraakt zijn van de zen ding. Gelukkig is dit alles wel op zijn pootjes terecht geko men, maar het was voor het be stuur toch aanleiding het aan tal secties uit te breiden door niet meer dan 5 leden in iedere sectie in te delen. De zending blijft dan maximaal 25 dagen onderweg en het is voor het bestuur mogelijk ze ook eerder af te rekenen met de leden en leveranciers. Dan willen we de leden nog eens opwekken meer rond- zendboekjes in te leveren, op dat de rondzending geheel uit eigen inzendingen kan worden opgebouwd. U moet ze dan echter over het algemeen niet hoger prijzen dan 50 van de cataloguswaarde, anders zullen de verkoopresultaten niet al te gunstig worden. De jaarlijkse 3 verlotingsavon den zijn door de ledenverga dering voor 1957 in de ban ge daan en men wil het liever eens proberen met waardebonnen. Deze werden op de veiling van 11 december 1.1. uitgereikt op voorwaarde, dat het bedrag bij de vereniging wordt besteed. De ledenvergadering zal dan eind februari 1958 beslissen of dit systeem gehandhaafd zal blijven, dan wel zal worden vervangen door iets meer ge schikts. De wisselbeker, die beschik baar werd gesteld door het Hoofdbestuur voor de beste in zender op de jaarlijkse interne tentoonstelling, ging voor 1957 naar de heer A. Viveen. Het verschil met de inzendingen van 1956 was zeer duidelijk te merken. Er was meer zorg aan be steed en het aantal inzendingen was groter omdat men zich nu een idee had kunnen vormen wat de eigenlijke bedoeling was. We hopen dan ook, dat 1958 nog meer activiteit en nog meer inzendingen te zien zal geven. Wij sporen u dan ook vast aan nu al iets aardigs te bedenken voor de in februari/ maart te houden tentoonstel ling. De prijzen zullen weer zeer goed zijn. We mogen uit het vorenstaan de dus wel opmaken, dat 1957 een gunstig jaar voor de afde ling was en hopen, dat alle le den hun uiterste best zullen doen om 1958 nog beter te ma ken. U kunt dit bereiken door allereerst uw mede-philatelisten in de fabriek op te wekken lid van onze afdeling te worden en anderzijds door zoveel mogelijk alle avonden te bezoeken en op de ledenvergadering suggesties te doen voor verbeteringen. Tot slot wensen wij directie, hoofdbestuur, besturen der an dere afdelingen en al onze le den een zeer gelukkig 1958 toe. Het bestuur. (Eerst thans geplaatst) Had u gedacht wat nieuws te lezen? Dat spijt me ditmaal voor u, maar kijkt u de volgen de maand weer onder deze kolom? Dan hopen we u niet teleur te stellen. We zijn nog steeds gezond en schaken ge woon door als altijd, des maan dagsavonds in Schiedam en 's woensdagsavonds in Rotter dam. U bent altijd welkom! De secretaris.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 22