ONS WERK 11 H 1 (S|) NIEUWS k Orgaan van en voor het personeel van Wilton-Fijenoord Schiedam Bij de aanvang van het Nieu we Jaar volgt een overzicht over het voorafgegane. 1957 was voor onze onder neming een jaar van grote bedrijvigheid. Thans volgt een overzicht over de verrichtingen onzer afdeling Scheepsbouw. Na gehouden technische proeftocht volgde op 23 ja nuari de officiële proeftocht van het 24.000 bruto register- ton nietende passagiersschip „Statendam'" voor de Hol- land-Amerika Lijn, waarbij Prinses Beatrix en vele pro minente gasten aanwezig wa ren. Gedurende deze geslaag de proeftocht werd het schip op plechtige wijze door Hare Koninklijke Hoogheid ge- doopt en door de Directie van de H.A.L. aanvaard. De nummers van het W.F.- Nieuws van januari en fe bruari 1957 geven tal van bijzonderheden en fraaie fo to's, betrekking hebbende op deze gebeurtenis, alsmede een beschrijving van het schip. Het maart-nummer geeft nog verdere opnamen. Na de technische proeftocht volgde op 25 januari de of ficiële proeftocht van het t.s.t. „Kosicia", groot 18.000 ton draagvermogen. Bij die gelegenheid werd de doop verricht door Mevrouw Th. A. Heusdens-Mansholt, echt genote van de burgemeester van Vlaardingen en werd het schip aan Shell Tankers N.Y. te Rotterdam overge dragen. Op 26 januari had de tewa terlating plaats van het mo torschip „Musi Lloyd" groot 11.500 ton draagvermogen, in aanbouw voor de Kon. Rotterdamsche Lloyd. De doop werd daarbij verricht door Mejuffrouw W. P. Ruys. Op 20 februari werd het tur bine vracht-passagiersschip „Dinteldijk" van ruim 11.000 bruto register ton gedoopt door mejuffrouw J. M. van der Vorm, dochter van de heer W. N. H. van der Vorm, hoofd-directeur van de Hol- land-Amerika Lijn. Op 21 en 22 februari heeft de techni sche proefvaart plaats ge had en op 27 februari ge schiedde de overdracht aan de Holland-Amerika Lijn. Op 6 april vond de uitdok- king plaats van het voor de rederij Livanos gebouwde turbine-tankschip Evi Liva-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 3