Van de brug af gezien Toen de „Rijndam" voor de zo veelste maal in één van onze dok ken aan de werf kwam, maakte één van de leden van de beman ning de rake opmerking, dat het toch eigenlijk geen manier was om het uitzicht vanaf de brug van de bij ons gedokte schepen zo te belemmeren. Wij vroegen hem, waarop hij doelde. Dat werd dui delijk. Als goed Nederlands zee man is onze vriend gewend om vanaf de Nederlandse werf - en zeker vanaf onze werf - de polder in te kijken. Flatgebouwen belem meren evenwel thans het uitzicht. Zij torenen huizenhoog aan de overkant van de Vlaardingerdijk tegenover de ingang van onze werf. Dat geeft de bewoners een prach tig uitzicht op ons bedrijf, maar vanaf de „Rijndam" is de Neder landse polder nauwelijks te zien. Gelukkig sluiten zakelijke over wegingen geheel aan bij de klach ten van de bemanningsleden ,die in de polder willen turen. Regeren bleek ook nu weer: vooruitzien. Met groot beleid is voortdurend bij de plannen en de bouw van de tegenover ons liggende flats con tact onderhouden met de diverse instanties, zodat in verband met verdere plannen van Wilton-Fijenoord de bouw zo geregeld is, dat verplaatsing van de flats te allen tijde mogelijk zal zijn. Vanzelfsprekend was het in ons goede Nederland noodzakelijk - om onnodig wantrouwen te voorko men - dat alles in het geheim geregeld werd. De verplaatsingsmogelijkheden zijn gedurende de bouw en ook daarna niet alleen theoretisch onderzocht, maar ook op de praktische uitvoerbaarheid getoetst. In het diepste geheim zijn in de loop van het vorige jaar experimenten uitgevoerd, waaruit bleek, dat het eventueel mogelijk zou zijn om door middel van de dokkranen van ons dok 3 de flat op te nemen en desnoods naar de werf te Rotterdam te verplaatsen. Bijgaande foto geeft een goede indruk van de - in het geheim - uitgevoerde werkzaamheden, waarvan tot onze verbazing inderdaad tot nu toe niemand kennis nam. Thans zijn er evenwel geen bezwaren meer tegen publicatie, omdat op dinsdag a.s. de defi nitieve verplaatsing van de beide flats een feit zal worden. Het tijdstip, waarop flat I in dok 3 zal han gen is nog niet precies bekend, maar afhankelijk van de windkracht en het tij is het vermoeden, dat dit ca. 12.15 uur zal geschieden. Eventuele belangstel lenden worden verzocht zich in verband met de vei ligheid op goede afstand op te stellen, dus in elk geval niet aan de kop van de haven voor de Missions of de Beveiliging. Als redactie spreken wij de wens uit, dat het zo dege lijk voorbereide werk goed zal slagen, zodat de be manningsleden van de „Rijndam" bij een volgende gelegenheid weer het volle uitzicht op de Neder landse polder kunnen hebben. De „Code Prijsvraag" heeft vele kinderen bezig ge houden en meer dan 100 hebben een oplossing inge zonden. In het volgende nummer zullen we de uitslag bekend maken. De prijswinnaars krijgen vóór het verschijnen van het aprilnummer rechtstreeks bericht. De redactie (jj|) NIEUWS 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 20