De Ondernemingsraad Pa OFFICIËLE MEDEDELINGEN INHOUD De Ondernemingsraad omslag Overdracht m.t.s. Lorraine" Toespraak van de heer H. Worms ter gelegenheid van de overdracht van het m.t.s. .Lorraine" Wie staat, zie toe, dat hij niet valle gedicht Nationale financiële radioaktie .Appèl II" Personalia Lotharingen In memoriam Februarimaand was W.F.-maand Victor Veiligheid Samenwerking Studiefonds Willy Wilton Fonds De Kinderboot: Pasen pag. 2 pag. 1 pag. 3 llet gouden ei! Tafelversiering voor pasen Van de brug af gezien V er ent ging W.F.: Afdeling Handbal Afdeling Hengelsport Afdeling Schaken Afdeling Tennis Afdeling Voetbal Afdeling Zwemmen Dankbetuigingen Pag- Pag- pag. Pag- pag. 10 pag. 12 pag. 12 pag. 13 pag. 13 pag. 14 pag. 15 pag. 17 pag. 18 pag. 19 pag. 19 pag. 19 pag. 19 pag. 19 pag. 19 pag. 20 REDACTIE-COMMISSIE: voorzitter: leden: Redactie-adres C. Keyzer L. Giphart J. Koppe J. W. Weber Afdeling Sociale Zaken KOPIE VOLGEND NUMMER: De kopie voor het april-nummer dient vóór 10 april in het bezit van de redactiekom missie te zijn. FOTO OMSLAG De oorsprong van ons bedrijf: Smeden. De serie van niet-officiële bijeenkomsten van de Onder nemingsraad, die gedurende deze winter gehouden is, werd voortgezet na de bijeenkomst op 7 november 1957, waarin de heer W. Verschoor sprak over „De betekenis van het psychologisch onderzoek bij de selectie van per soneel" (zie W.F.-nieuws november 1957). Op 14 de cember 1957 sprak drs. H. M. de Lange over „De eco nomische situatie van ons land". Behalve een korte sa menvatting van de aanleidingen tot de bestedingsbeper- kende maatregelen, behandelde de heer de Lange speciaal de gevolgen van deze maatregelen en de discussies, die in december 1957 over uitbreiding of inperking van de maatregelen aan de gang waren. De economische vragen bleken niet los te staan van psychologische: door de be stedingsbeperking ontstond een algemene voorzichtig heid. De noodzaak van het zorgvuldig volgen van de economische verschijnselen kwam duidelijk naar voren. Daardoor kunnen op grond van de gegevens bewuste maatregelen genomen worden. Beslissend is dan of de economische maatregelen kunnen opwegen tegen de situatie, waarin de psychologische factoren ook invloed hebben. Op 30 januari j.I. sprak dr. A. van Biemen over „Men selijke verhoudingen in de onderneming". Zowel de in leiding als de discussie werden zakelijk en scherp ge richt op een aantal factoren, die invloed hebben op de onderlinge verhoudingen in de onderneming. Juist op dit vlak zag inleider een aantal duidelijke taken voor de Ondernemingsraad, waarvan de leden een bijzondere verantwoordelijkheid dragen. Goede verhoudingen tus sen mensen kunnen eerst ontstaan, wanneer wederzijds vertrouwen geschonken wordt. In de praktijk blijkt tel kens hoeveel wantrouwen - soms terecht, maar heel dik wijls ten onrechte - bestaat. En het zal er om gaan dit te doorbreken, waar dat maar mogelijk is. Hier spelen vragen, niet alleen in de hiërarchische, maar ook in de horizontale verhoudingen. Behalve persoonlijke facto ren spelen telkens ook de maatschappelijke omstandig heden een grote rol. Allereerst wordt echter van ieder, die bereid is om mee te werken aan het opbouwen van goede verhoudingen, een instelling gevraagd, die geken merkt wordt door het geven en verwerven van vertrou wen en het overwinnen van wantrouwen. Het ligt in de bedoeling om de serie onofficiële bijeen komsten van de Ondernemingsraad, die gedurende de wintermaanden gehouden werden, af te sluiten met een bijeenkomst buiten het bedrijf, zoals die ook in het na jaar van 1957 gehouden werd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 2