IN MEMORIAM A 1 J. Vlot A 2 I. La Lau B P. Briegoos C J. Veenendaal F W. Sparreboom K P. J. Kapoen L F. Breederveld M T. Kuijpers NIEUWS 16-3-1958 J. GROENEBOOM - ca. 20-jarig dienstverband als kraandrijver (oud-werknemer) 16-3-1958 D. T. DE JONG - ca. 43-jarig dienstverband als schaver (oud werknemer) 25-3-1958 A. H. CLOWTING - ca. 38-jarig dienstverband als bankwerker. 4-4-1958 A. L. VAN DIJK - ca. 29-jarig dienstverband als ijzerwerker (oud- werknemer) 4-4-1958 P. C. RAS - ca. 28-jarig dienstver band als ijzerwerker (oud-werkne- mer). 4-4-1958 P. B. DE SNAYF.R - ca. 21-jarig dienstverband als takelaar. Met leedwezen geven wij kennis van hun overlijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehou den worden. Afgetreden zijn de volgende leden: groep A 1 W. G. T. van Arkel A 2 J. Kuiters B J. W. Weber C P. A. van Hagen F G. J. Vermeulen K J. de Bruyne L F. Jansen M H. Stok Een speciaal woord van dank werd door de voorzitter gericht tot de heren Van Arkel en Weber, die beiden kort na de oorlog in de kern werden gekozen en in de eerste Ondernemingsraad zitting hadden. Voor de heer Van Arkel behoefde dit, aldus de voor zitter, geen definitief afscheid te zijn. Voor de heer Weber, gezien zijn leeftijd echter wel. Spreker hoopte de heer Van Arkel nog dikwijls in het bedrijf te mo gen tegenkomen en dankte hem voor de wijze, waarop hij steeds zijn taak als Ondernemingsraadslid heeft opgevat. In zijn dankwoord tot de heer Weber memoreerde de voorzitter o.a. dat hij in de loop der jaren met hem als kernvoorzitter en later als secretaris van de Onder nemingsraad wel het meeste contakt heeft onderhou den. Hoewel die contakten niet altijd bestonden uit zaken, waarover zij het samen eens waren, heeft spreker in de heer Weber steeds kunnen waarderen dat hij zijn mening uitsprak, ook al was die volkomen afwijkend van de zijne. Spreker dankte de scheidende secretaris voor de wijze, waarop hij met hem heeft samengewerkt. Gaarne heeft spreker zich dan ook aangesloten bij het voorstel de heer Weber bij zijn afscheid een blijvend aandenken aan te bieden. Bij de rondvraag werd het woord gegeven aan de heer Aardoom, die de cadeaus aan de heren Van Arkel en Weber heeft aangeboden. De heer Van Arkel ontving namens een aantal vrien den een boek. Aan de heer Weber werden cadeaus aangeboden namens de Ondernemingsraad en namens oud-kernleden. In zijn dankwoord haalde de heer Weber o.a. aan, dat hij in zijn functie van kernvoorzitter en later als secretaris van de Ondernemingsraad nog al eens de werknemers heeft toegesproken, die de pensioenge rechtigde leeftijd hadden bereikt. Daarbij heeft hem altijd voor ogen gestaan, dat die tijd ook voor hem zou komen. Ondanks vele moeilijkheden behoorden de ruim 13 jaar, waarin hij in het Kern- en Onder nemingsraadswerk heeft medegeholpen, tot de mooiste van zijn leven. Het is geen eenvoudig werk en spreker waarschuwt zijn opvolgers, dat zij zich daarvan steeds bewust moeten zijn. Het moet niet de bedoe ling zijn elkander in de Ondernemingsraad zo veel mogelijk dwars te zitten, maar er moet vooral onder ling vertrouwen zijn. Als dat onderling vertrouwen er niet is, dan is het werk niet mogelijk. De Onder nemingsraad kan naar zijn mening zeker vruchtdra gend werk doen als er maar goed begrip is voor elkander en een goede samenwerking. Als lid van de Ondernemingsraad zullen wij naast oprechtheid en trouw aan het bedrijf en het perso neel, wiens belangen moeten worden behartigd, ook idealist moeten zijn. Spreker dankt tenslotte voor het vertrouwen, dat steeds in hem is gesteld en voor de cadeaus, welke hij mocht ontvangen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 10