NIEUWS niet alleen het aantal speelt een rol, doch ook door hun lange er varing is het moeilijk hen door jongeren te vervangen. Wij trach ten op velerlei wijzen nieuwe ar beidskrachten aan te trekken, doch in het algemeen beperkt zich het aanbod nog tot ongeschoolde ar beidskrachten, welke dan eerst in het bedrijf moeten worden opge leid. Ook wat dat aangaat is er veel veranderd in vergelijking met de tijd dat degenen, die thans ver trekken, voor het eerst hun schre den op de werf zetten. Van hen, die thans afscheid nemen, behoort een groot deel tot de geschoolde groep en, zoals reeds gezegd, is het moeilijk deze snel te vervan gen. Wij moeten hierbij echter ook niet vergeten, dat de eerste intrede in het bedrijf heden ten dage moeilijker is dan vroeger. Het ge hele arbeidsproces is veel inge wikkelder geworden en de techni sche organisatie van de bedrijven is aanmerkelijk gewijzigd. Hoewel zij thans afscheid nemen van hun werk wordt gelukkig de band met de onderneming niet verbroken. De directie acht het een voorrecht hen regelmatig in z.g. contactmiddagen bij elkaar te brengen om daardoor de onder linge banden, welke in de loop van de jaren zijn ontstaan, te be houden en hen daardoor te helpen bij hun vrijetijdsbesteding. Wij hebben, aldus de heer Van Daalen, de indruk, dat deze contact middagen door de oud-werkne mers bijzonder op prijs gesteld worden en dat vooral de boottocht, welke de laatste jaren gehouden wordt en welke ook voor deze zo mer weer op het programma staat, bijzonder wordt gewaardeerd. Het zou mogelijk zijn hier uren te pra ten over het verleden, doch spre ker gelooft, dat het beter is om bij een afscheid als dit, hetgeen dus in wezen geen werkelijk af scheid betekent, niet al te veel te zeggen. Allen kunnen terugzien op een goede staat van dienst en heb ben met hoofd- en handwerk, ieder op zijn eigen plaats, hun krachten gegeven aan de groei en de bloei van onze onderneming. Mede namens zijn collega's dankt de heer Van Daalen dan ook alle aanwezigen voor alles, wat zij in de loop der jaren hebben gedaan en hij spreekt hierbij de hoop uit, dat zij nog vele jaren in goede gezondheid van hun welverdiende

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 12