Registreerinrichting VOOR SCHEEPSTELEGRAFEN No. 66.456 No. 2.541.426 No. 806.650 No. 659.319 No. 146.461 NIEUWS 12 Octrooien: Nederland United States of America Duitsland (Westduitse Bondsrepubliek) Engeland Zweden Onder de codenaam „Regitex" heeft de Dok- en Werf-Maatschap- pij Wilton-Fijenoord N.V. een in richting ontwikkeld en laten paten teren voor het automatisch re gistreren van de door de brug gegeven commando's en de beves tiging van de door de machine kamer uitgevoerde orders. Het tijdrovend bijhouden van het zogenaamde telegraaf boek je, waar aan, als het er op aankomt, toch maar weinig juridische waarde wordt toegekend, kan hiermede vervallen. De ontwerper is ervan uitgegaan, dat het gebruik van schrijfstiften en de schier eindeloos lange pa pierstroken in ieder geval moest worden vermeden en inplaats daar van de registratie langs fotografi sche weg te doen bewerkstelligen. Fotografische registratie heeft bo vendien het voordeel, dat op zeer eenvoudige wijze een aantal groot heden tegelijkertijd kan worden geregistreerd. Zo kan b.v. in het beeldveld van de camera een klok met datum aanwijzing worden aangebracht en het tijdstip van registratie gelijk tijdig worden gefotografeerd. Daar bij kan ook gelijktijdige registratie van het toerental van de schroefas, de tachometer en eventueel ook van de roerstandaanwijzer vanzelfspre kend een belangrijke rol vervullen. Voortspelende met de gedachte aan een filmstudio ontstond de idee om alle voor registratie belang rijke apparaten en instrumenten, de „top stars" dus, welke op de brug en in de machinekamer nor maal zijn opgesteld, door de zo genaamde „Standins" te vervangen en deze in een aparte kast, de „studio", waarin een film-opname- apparaat is opgesteld, te verenigen. De commando's van de brugtele- graaf en de antwoordmeldingen van de machinekamertelegraaf wor den in het fotografisch beeldvlak gebracht door middel van een in wenteling te brengen commando trommel; hierover straks meer. Nu wordt in plaats van een door lopende filmopname, de cassette camera op enkelbeeldopname in gesteld en bij elke verandering in de stand der telegraafhandels één filmbeeldje van de op het paneel verzamelde instrumenten opgeno men. Hierdoor wordt de controle zeer eenvoudig, aangezien men voor het onderzoek over een bepaalde pe riode van de reis slechts de datum hiervan op de filmband, met be hulp van een viewer, heeft op te zoeken en de betreffende beeldjes, desgewenst vergroot, als bewijsma teriaal kunnen worden getoond. De „Regitex" werkt volkomen automatisch en registreert onaf hankelijk van de wil van het be dienend personeel.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 14