13 (yf|) NIEUWS Regitex, vooraanzicht. Regitex met geopende camerakap Regitex met geopende camerakap en uitgetrokken instrumentenkast; en uitgetrokken instrumentenkast; aan achterkant gezien. zijaanzicht. In deze registratie kunnen ook achteraf geen veranderingen wor den aangebracht, aangezien de op genomen filmband zich uiteraard niet voor frauduleuze handelingen leent en bovendien elk beeldje op eenvolgend wordt genummerd. Het filmtransport in de camera geschiedt elektrisch, zodat tussen tijds geen veerwerk behoeft te worden opgewonden. Bij gebruik van 16 mm smalfilm met een normale lengte van 30 meter kunnen 4000 seinen en con tra-seinen worden geregistreerd, al vorens de camera opnieuw behoeft te worden gevuld. Het „Regitex" apparaat is univer seel en kan op alle bestaande scheepstelegraafinrichtingen, zowel op mechanische- als op elektrische systemen, zonder grote kosten wor- den gemonteerd, waarbij de klas sieke uitvoering zowel van de brugtelegraaf als van de machine kamerontvanger onveranderd blijft. De apparaten, waaruit de „Regitex" is samengesteld, zijn ondergebracht in een waterdichte kast, welke wordt verzegeld. Deze kan naar keuze op de brug of in de kaartenkamer, onafhankelijk van de plaats van brug- of machinekamertelegraaf, worden opgesteld. Mocht onverhoopt bij aanvaring of dergelijke de noodzaak bestaan, dat de bemanning het schip moet verlaten, dan kan de verantwoor delijke officier door verbreking van het zegel van de kast, de cas sette uit de camera nemen en ge lijktijdig met andere belangrijke scheepsdocumenten in veiligheid brengen. Inrichting Zoals gezegd, worden de comman do's van de brug en de antwoor den van de machinekamer elek trisch doorgegeven aan de „Regi tex". Hiertoe is aan de brugtele graaf en aan de machinekamer ontvanger een schakelaar gekop peld, welke alle bewegingen van de telegraafhandels nauwkeurig volgen. (Zie A en B van fig. 1). De „Regitex" (zie R van fig. 1) is een zuilvormige kast, geplaatst op een rechthoekig voetstuk waar in een uittrekbaar raamwerk is ge schoven. Op dit raamwerk is het instrumentenpaneel (fig. 2) ge monteerd met de dochterklok, wel ke elektrisch wordt aangedreven door de scheepschronometer. Ver der het aanwijsinstrument voor de tachometer en de elektrische beel denteller.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 15