Beste kinderen, 23 (Jf|) NIEUWS Jullie hebben zeker al wel in spanning uitgekeken naar bericht over de code-prijsvraag in de Kinder krant van het februari-W.F.-Nieuws. Je weet wel: die brief die Koralis aan Leif de Zeevaarder schreef. Leuk zeg, dat jullie allemaal de Kinderkrant lezen. Er waren 136 inzendingen. Hieronder volgt de oplossing, die bijna allen gevon den hebben: Leif de Zeevaarder, Ik hoorde dat je Noord-Amerika hebt ontdekt. Ik zou graag handel met je willen drijven in wijn en in huiden van beren en vossen. Zend mij per ijlbode bericht hierover. Hartelijke groeten, Koralis. Maar toch hebben we 48 inzendingen moeten afkeu ren. Er waren er een paar die beslist fout waren; b.v. wol in plaats van wijn, huizen in plaats van huiden. Dat is maar een beetje er naar raden. De overige van deze 48 hebben de oplossing feitelijk wel gevonden, maar het is net als op school: wil het goed zijn dan moeten er ook geen taal- of schrijffouten in zitten. Bij deze prijsvraag zeker niet, omdat het er om ging de tekentjes door de juiste letters te vervangen. Als je dus bijvoorbeeld America hebt geschreven in plaats van Amerika, dan heb je de inhoud van de brief wel goed weergegeven, maar het bewuste teken tje moest een K zijn en geen C. Zo ook wanneer je ondekt schrijft, in plaats van on/dekt, dan is er een letter weggelaten. Jammer hoor, een volgende keer beter! Er waren enkele inzendingen waaraan bijzondere zorg was besteed. Eén inzending bijvoorbeeld was voor zien van een lint met lakstempel, zoals gewichtige documenten uit die tijd er inderdaad uitgezien hebben. Dit heeft echter bij de beoordeling geen rol gespeeld. Zoals we al vertelden waren er 136 inzendingen, waarvan er 48 werden afgekeurd. Er waren dus 88 goede oplossingen. We hadden beloofd voor de goede oplossingen een paar prijsjes te verloten. „Een paar" is eigenlijk maar twee, maar gezien het aantal goede inzendingen heb ben we er 10 van gemaakt: 10 boekenbonnen ter waarde van elk 10,De gelukkigen, die inmid dels al bericht hebben gehad zijn: Fred Middeldorp, Vondellaan 59 b, Schiedam. Frits Heikoop, Hogenbanweg 87 c, Schiedam. Barteld de Wagt, Zwartepaardestraat 47 a, Rotterdam. Theo Huygen, Lemkenstraat 16 d, Overschie. Cristina Bijvoet, Dr. Wibautplein 14, Schiedam. Margo Dekker, Broekweg 56, Vlaardingen. Bram Middeldorp, Vondellaan 59 b, Schiedam. Jan du Pree, Kamerl. Onneslaan 133 b, Schiedam. Maja Moerer, Morsestraat 30 a, Schiedam. Jacoba en Marianne van Pelt, Adr. Milderstraat 56 a, Rotterdam. Dit is professor Zwaluwdraf, Van vogels weet hij alles af. Het is een leuke kerel, Soms lijkt hij net een merel. Maar zie je hem van voren Dan is 't een uil met oren. Vrolijk stapt hij door de wei, Een kwikstaart is hij van opzij. Hij trekt zijn mooiste pakje aan En hup, een pinguin zie je staan. Maar in de badkuip, weet je, Dan zingt hij graag een beetje, Dan is hij, als wij allemaal Een zaterdagse nachtegaal! INE VAN GULIK

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 25