VERENIGING Afdeling Biljart Afdeling Handbal Afdeling Hengelsport NIEUWS 26 tiger jaren bij enkele oude ambtenaren nog de ge woonte Daar de behoefte aan gas in de nieuwe woonwijk groot was, werd door de Gemeente aan het Spui- kanaal een gasfabriek gebouwd, die zeer logisch de naam „Feijenoord" verkreeg. Hoe vroeger over Feijenoord werd gedacht, is het best te illustreren door een uitspraak (omstreeks 1820) van Willem de Clercq, later directeur van de N.V. Nederlandsche Handel-Maatschappij„Feijenoord is zeker een van de aangenaamste oorden die ik immer gezien heb. De luchtstreek is er voortreffelijk, en de uitgestrektheid van het eiland groot genoeg om de gedachte van op zuFk een kleine plek opgesloten te zijn, te doen verdwijnen. Een overheerlijke rij van boomen omkranst het geheele eiland, welks midden uit vette gronden en welige landerijen bestaat." v. L. HUISVESTING Op 19 maart j.l. konden wederom een 6-tal gezinnen in het bezit gesteld worden van de sleutels voor een nieuwe woning, gelegen aan de Ellewoutsdijkstraat te Rotterdam-Pendrecht. De heer Th. J. de Hoog, secretaris van de Stichting Pensioenfonds Wilton-Fijenoord, en nog enige heren waren bij de overname van de woningen aanwezig. De heer De Hoog wenste met enige toepasselijke woorden de toekomstige bewoners geluk en voor spoed in de nieuwe woning. CENTENVERENIGING VOOR BLINDEN „STEUNT ONS STREVEN" TE ROTTERDAM Ontvangen van het personeel van Dok- en Werf- Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. Schiedam-Rot terdam, 1 januari t/m 31 december 1957: 10.913,55, zomede aan bijzondere bijdragen 6,25. Het bestuur der Centenvereniging zegt het personeel van Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord hartelijk dank voor bovenstaande giften. Zij beveelt de Blinden steeds in uw aandacht en medeleven aan. K. van Erk, le penningmeester. WILLY WILTON-FONDS Ontvangsten: 1093,15 Schiedam 28,Fijenoord Uitgaven: In de maand maart werd aan 97 leden van ons per soneel in totaal 2839,35 uitgekeerd. Nu het einde van de onderlinge com petitie weer in zicht komt, willen wij nog eens een beroep doen op de leden, die door verschillende oorzaken nog niet voldoende partijen gespeeld heb ben, om zoveel mogelijk op beide club avonden aanwezig te zijn, teneinde het verloop van de competitie zo gunstig mogelijk te doen zijn. Binnenkort gaan enkele leden al met vakantie en ieder weet welke stag natie deze tijd steeds geeft. Alvast bedankt voor ieders medewer- king. Tevens willen wij iets goed maken, wat door een misverstand niet meer in het vorige WF-Nieuws is opgenomen, namelijk dat onze vriend Toon Bosch na een langdurig ziekbed onze ver eniging is ontvallen. Wij hebben in hem een trouw lid en kameraad verloren. Zijn nagedachtenis zal bij ons in dank bare herinnering blijven. De Secretaris. Aan het verzoek, om eens iets over handbal te schrijven, wil ik met deze graag voldoen. Wanneer men aan een bepaalde tak van sport wil gaan deel nemen kan men dat om verschillende redenen doen. Nu laat ik het verschil tussen sport en spel even in het midden en blijft er dus over het beoefenen en de lief hebberij van de sport als zodanig en de lichamelijke ontwikkeling die het beoefenen van een tak van sport met zich meebrengt. Als we het laatste nu even onder de loep nemen, dan moeten we consta teren dat de athletiek de Moeder van de sport is, aangezien men hierin de 5- of 6-kamp beoefent. Handbal is een sport die in dit opzicht dezelfde lichamelijke ontwikkeling geeft, alleen met het grote verschil dat athletiek meer een persoonlijke en handbal een teamsport is. Teamsport geeft voordelen wat betreft de saamhorigheid, de onderlinge vriend schap en de samenwerking die er moe ten zijn om tot resultaten te komen. Handbal is een sport die een algehele lichamelijke, niet éénzijdige, ontwikke ling geeft. Men moet in de eerste plaats „stoom" hebben om een wedstrijd behoorlijk te kunnen uitspelen. Verder niet alleen li chamelijke ontwikkeling, maar ook be heersing. Men moet vele kortere of langere sprintjes kunnen uitvoeren en gelijktijdig in elke stand een bal kun nen vangen, hetzij links en/of rechts, 1- of 2-handig en zuiver kunnen plaat sen en schieten. Het spel wordt zeer snel gespeeld en het bijzondere is, dat de verdedigers zeer veel met de aanvallers mee trekken en actief mede helpen aan de doelpunten, en dat de aanvallers even snel terugtrekken om aan de verdediging hun steun te geven. Dit alles stempelt handbal tot een pret tige en mooie sport en wie er een maal aan deelneemt heeft er spijt van, dat hij er niet vroeger mee begonnen is. Weet u onze trainingsavonden? op woensdagavond: Heren-junioren van 7 - 8 uur. Heren-senioren van 8 - 9 uur. op donderdagavond: adspirant meisjes en junioren 7 - 8 uur, Damessenioren van 8 - 9 uur. Komt u 's zondags eens op het veld kijken? Inlichtingen bij alle Bestuurs- en Com missieleden of Secretaris A. J. Boer, Ostadelaan 63 a, Schiedam. Tot ziens L. V. Op zaterdag 12 april j.l. heeft de afde ling Hengelsport haar jaarvergadering gehouden. Alhoewel de opkomst te wensen overliet, kon toch het rooster voor het a.s. visseizoen worden vast gesteld, t.w. le Serie: 14 juni. Er zal gevist wordt in het Aarkanaal. Het ver trek vanaf het Clubgebouw is vastge steld op 12.00 uur. Deze autotocht is

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 28