Afdeling Schaken Afdeling Voetbal Afdeling Zwemmen 27 VJjS) NIEUWS geheel gratis, zodat geen lid mag ontbreken. 2e Serie: 5 juli. 3e Serie: 2 augustus. 4e Serie: 6 september. 5e Serie: 4 ok tober. In augustus zal ook weer deelgenomen worden aan het concours van de Schie- damse Gemeenschap. Hieraan kunnen alleen Schiedammers meedoen; nader bericht hierover volgt nog. Voor het concours in het Aarkanaai kan men zich opgeven tot 1 juni. Voor de volgende concoursen zal nog nader worden vastgesteld waar gevist wordt. Zij die nog lid wensen te worden, kun nen ook nog aan deze concoursen mee doen, mits zij zich voor 1 juni laten in schrijven bij een van de bestuursleden. Het Bestuur. Op 31 maart 1958 hield de Schaak vereniging Wilton-Fijenoord in de koffiekamer te Schiedam de traditio nele Gong-Paaseieren-schaakwedstrijd. Van de 42 schakers waren er 30 aan wezig, dus kunnen wij zeggen, dat ook dit jaar de wedstrijd geslaagd mag heten. Er werd gespeeld in groepjes van 5 schakers met een snelheid van 10 Se conden; dat hierdoor weieens een foute zet werd gedaan, is dan ook te be grijpen. Zelf stond ik achter een bord te kijken en de stelling was zo, dat wanneer wit zijn Paard speelde, zijn Koning schaak stond door de zwarte Dame. Het Paard werd evenwel ge speeld en zwart antwoordde met een loper-zet, Wit nam zijn Koning en sloeg daarmede over het hele veld gaande de Zwarte Dame. Of Wit het met opzet gedaan heeft, kan ik niet zeggen; daar is het toch immers een Gong-wedstrijd voor. Oh ja, een gong zei ik; nu, deze be stond uit een blikken presenteerblad en een roomklopper en het ging nog goed ook. Na afloop gingen de prijs winnaars - en dat waren wij allemaal - met de eieren naar huis en behoorde deze wedstrijd ook weer tot het ver leden. Schakers van Wilton-Fijenoord, en dat zijn er veel meer dan 40, zorgt dat u er het volgend jaar ook bij bent, dan krijgt de penningmeester nog meer grijze haren. Want nu werden de eie ren nog per kruiwagen gebracht, maar aan u heren Schakers om te zorgen dat ze het volgende jaar aangevoerd moeten worden per auto. Er wordt nog steeds op maandagavond te Schiedam en op woensdagavond te Rotterdam geschaakt. Nu nog een verzoek aan onze leden: blijft komen op maandag- en woens dagavond. Dat komt de vereniging al leen maar ten goede. Immers bij niet opkomen maakt een andere speler een vergeefse reis en die blijft dan de volgende keer wellicht ook weg. Wedstrijdleider C. van Tol Ons 1ste elftal handhaafde zich op de bovenste plaats door V.N.D. met 3-1 en D.Z.B. met 5-1 te kloppen en ondanks de verrassende nederlaag in Brielle tegen W.R.M. met 4 - 1, werd de positie op de ranglijst nog enigs zins versterkt doordat concurrent T.O. G.B. drie verliespunten te incasseren kreeg. Ook onze lagere elftallen boek ten successen, waarbij vooral de eerste overwinningen van het 4de elftal op vielen. Vele nieuwe leden hebben zich aange meld, zodat wij het volgende seizoen wel met 5, misschien zelfs met 6 elf tallen kunnen starten. Het Bestuur ONDERLING ZWEMFEEST IN HET SPORTFONDSEN- BAD SCHIEDAM. Op 22 maart 1958 was de afdeling Zwemmen in het Sport- fondsenbad te Schiedam om onderling op 23 nummers kamp te leveren. De waarnemend voorzitter, de heer A. Kraayeveld, sprak het begroetingswoord tot de genodigden en vele belang stellenden en heette in het bijzonder welkom de heer P. Bergh als lid van het hoofdbestuur en de juryleden. Met voortvarendheid begon toen het afwerken van de vele programmanummers, waarvan de uitslagen hieronder zijn te vinden. Het is ondoenlijk om elk nummer apart te „verslaan". Daartoe ontbreekt de ruimte. De verleiding is echter groot want zowel bij de jongere, als bij de oudere mededingers, is wederom fair en fraai strijd geleverd. Verheugend is het dat het aantal ..Huisvrouwen" dat aan de wedstrijden meedeed nu al tot 8 is uitgebreid. Is dit voor de afdeling Zwemmen geen reden om ook een groep „Huismannen" te stichten, zo tussen de leeftijd van 30 - 80 jaar? Een extra pluim van de voorzitter kregen de toeschouwers voor hun aandacht en stilte tijdens het kunstzwemmen en figuurdrijven door de dames van de afdeling. Terecht kreeg ook de heer Garnaat een woord van dank. Onder zijn leiding hadden de dames de nummers ingestudeerd. De „invalster" voor de gewone verslaggever noemde het in haar aantekeningen een fijn programma Als jury trad op: Voorzitter kamprechter: H. Steehouwer Kamprechter: C. Veenendaal Starter W. Delwel Jury Secretariaat: J. Verwey en Mej. J. Bosman Tijdwaarnemers: L. Greweldinger L. Ketting H. de Kluiver C. Koning M. v. d. Lely DE UITSLAGEN: Totale uitslag van de Bedrijfsschooi estafette 10 x 25 m. 1. Scheepsbeschieters 2 min. 52,1 sec. 2. Bankwerkers 2 min. 55,5 sec. 3. Mach. Bewerking 2 min. 55,7 sec. 4. Scheepsbouwers 3 min. 05 sec. 5. Koperslagers 3 min. 09,9 sec. 6. Plaatwerkers 3 min. 14,8 sec. (vorige jaren wonnen de bankwerkers 3 x achtereen de wisselbeker Het kan verkeren). Eind-uitslag van de Bedrijfsestafette 5 x 25 meter: 1. Bedrijfsschool I 1 min. 13.9 sec. 2. Tekenkamer 1 min. 19,7 sec. 3. Koperslagerij 1 min. 21,0 sec. 4. Mach. Fabriek 1 min. 22,4 sec. 5. Werf Rotterdam 1 min. 23,2 sec. 6. Bedrijfsschool II 1 min. 24,1 sec. 7. Dames Sociale Zaken 1 min. 32,0 sec. 50 meter rugslag dames: 1. W. Spijkhoven 38,6 sec. 2. T. van Arnhem 41,9 sec. 50 meter rugslag heren: 1. H. Donkersloot 37,5 sec. 2. M. Geeratz 38,6 sec. 50 meter rugslag meisjes 12-14 jaar 1. Gerda Spijkhoven 45,8 sec. 25 meter schoolslag jongens 6 - 9 jaar: 1. Hanneman Verheyden 21,8 sec. 25 meter schoolslag meisjes 6-9 jaar: 1. Yvonne van Vliet 27 sec. 2. Marja v. d. Kraan 27 sec. 50 meter schoolslag dames: 1. M. de Held 42,7 sec. 2. M. Vermaas 44,6 sec. 50 meter schoolslag heren: 1. H. Driessen 36,8 sec. 2. J. Doorneveld 39,7 sec. 25 meter schoolslag meisjes 12-14 jaar: 1. A. Westerveld 48,0 sec. 2. N. Veldman 49,5 sec.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 29