M.S. „HOLENDREC OVERDRACHT Orgaan van en voor het personeel van Wilton-Fijenoord Schiedam 1 vfjï) NIEUWS Nadat op woensdag 19 maart 1958 de „Holendrecht" op vlotte wijze was „gedoopt" door Mevrouw S. A. Michielsen-Hoogewerff, echtge note van de Secretaris van de Raad van Beheer Phs. van Ommeren N.V., vond op 28 maart de over dracht plaats van deze elegante „kolenboot" (in dit verslag vindt de lezer het ontstaan vereeuwigd van deze onmoderne naam). De vele genodigden werden na mens de directie van Wilton- Fijenoord toegesproken door Ir. J. E. Woltjer. Dames en heren, De aflevering van een schip is al tijd voor de scheepsbouwer een hoogtijdag en dat u allen vandaag op de vroege morgen hier op onze werf aan boord van de „Holen drecht" hebt willen komen, stemt ons tot dankbaarheid. Wanneer wij een passagiersschip afleveren is het, mag ik het zeggen, wel van zelfsprekend, dat velen dit passa giersschip willen bewonderen. Wanneer wij echter, zoals vandaag - en mag ik het de naam geven die de heer Oyevaar de vorige week gebruikte - een kolenboot afleveren, dan betekent dit voor ons, dat uw komst een werkelijke interesse be tekent, zowel in de zaak van de rederij als in het werk van de werf. Wij stellen dit op hoge prijs. Votre Excellence, Pour mes collègues et moi-même c'est un plaisir de vous souhaiter encore une fois la bienvenue dans notre chantier. L'autrefois, il y a un mois, c'était pour le „Lorraine" a titre officiel. Aujourd'hui je vou- drais vous dire que c'est pour nous un bonheur et un plaisir d'avoir parmi nous votre excellence et madame Petit de Beauverger en qualité aussi d'amis de ces Mes sieurs de la Société Van Ommeren. Dames en heren, Betreffende de bouw van twee van deze schepen werd in augustus 1955 overeenstemming verkregen tussen de werf en de rederij. De gedachten betreffende de datum van oplevering waren toen eerst laatste kwartaal 1957, terwijl later in het contract gestipuleerd is eer ste kwartaal 1958. Het scheeps- bouwstaal werd besteld in augustus 1955 voor levering laatste kwar taal 1956, overlopend naar eerste kwartaal 1957. Als u zich deze data realiseert en in gedachten terugkeert naar de tijd die wij toen hadden, dan was

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 3