NIEUWS 4 De „Holendrecht" is een voldek- schip met kampanje en bak, be stemd voor het vervoer van graan, erts of steenkolen. De voornaamste bijzonderheden zijn: lengte over alles 164.76 meter 540'-7" lengte tussen de loodlijnen 153.30 meter 502'-lH/2" breedte 20.60 meter 67'-7" holte 13.25 meter 43'-5yg" max. diepgang 9.577 meter 31'-5" diepgang uit basis 9.551 meter 31'-4" draagvermogen 16.750 tons De motorinstallatie bestaat uit een zescilinder Wilton-Fijenoord- M.A.N. direct omkeerbare diesel motor van het type K 6 Z 78/140 C met oplading. Het maximum vermogen bedraagt 6750 E.P.K. bij 115 omw/min., -waarmede een snelheid van 15,25 knoop zal kun nen worden bereikt. De motor is ingericht voor het gebruik van zware olie als brand stof; de machinekamer bevindt zich in het achterschip. De indeling van het schip is als volgt: Voorpiek, ingericht voor waterbal- last met daarboven kettingbak met enkele bergplaatsen, waarachter zich ruim 1 bevindt, hetwelk geheel voor erts, kolen of graan als lading dienst kan doen. Hierin is ge plaatst een kleine pompkamer en bovenin een ballasttank aan SB en BB. De daaropvolgende ruimte is door twee langsschotten en dwarsschot- ten in 4 grote middenruimen en 4 zijtanks SB en BB verdeeld. De middenruimen 2, 3, 4 en 5 dienen voor erts, kolen of graan, de zij - tanks 2, 3 en 4 voor waterballast of graan en zijtank 5 alleen voor graan. Onder in deze zij tanks be vinden zich kokers, welke bij wa terballast waterdicht afsluitbaar zijn en waardoor het graan naar de middenruimen afgevoerd kan wor den. Over de gehele lengte van het schip is een dubbele bodem aange bracht voor brandstof, drinkwater en waterballast. De gehele accommodatie is onder gebracht op het achterschip. Op het hoofddek bevinden zich één persoonshutten voor de bemanning, koelkamers met proviandbergplaat sen en de wasserij, terwijl men op het kampanjedek aantreft de ver blijven der onderofficieren, recrea tiezalen en hobby-shop voor de be manning en de kombuizen. De of- ficiersverblijven met rook- en eet salons en hospitaal zijn gelegen op het officiersdek; de gezagvoerder is gehuisvest op het sloependek. Stuurhuis en radiokamer bevinden zich op het brugdek. Alle verblij ven worden aangesloten op een airconditioninginstallatie. De laadhoofden zijn voorzien van rolluiken (Ermans), die het snel openen en sluiten van de ruimen bevorderen. Het schip is uitgerust met radar, echolood, sallog en andere nau tische instrumenten. De bouw is geschied onder toezicht zowel van Bureau Veritas als van Lloyd's Register, Scheepvaartinspectie en Stoomwezen. Van dit type is thans bij Wilton - Fijenoord nog een schip in aan bouw, de „Meerdrecht".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 6