WETTELIJKE AANSPRAKELIJKHEID De Directie brengt onder de aandacht van het perso neel, dat het in verband met de bepalingen omtrent wettelijke aansprakelijkheid van de werkgever niet toe gestaan is zich voor dienstgebruik van eigen motor voertuigen (automobiel, motorfiets, bromfiets, scooter e.d.) te bedienen, tenzij dit uitdrukkelijk met de werk nemer is overeengekomen en voor verzekering wordt zorggedragen. Als dienstgebruik worden niet be schouwd de ritten van huis naar het werk en omge keerd. April 1958, De Directie VERKIEZING ONDERNEMINGSRAAD 5 (Vj|) NIEUWS De techniek staat voor niets. Dat ondervonden wij vorige maand weer eens toen wij met zijn vij ven zitting hadden in het stembu reau voor de verkiezing van de Ondernemingsraad. Op de dag van het stemmentellen werd aan het stembureau een pakket bezorgd met het navolgende begeleidende briefje: „Gezien het feit, dat u met 5 „personen slechts beschikt over „100 vingers en tenen, terwijl „er afdelingen zijn met meer „dan 100 stemgerechtigden, heb- „ben wij gemeend u hierbij met „één der laatste technische vin dingen van dienst te moeten „zijn. Omdat u door de hulp „van deze vernuftige vinding „zult gaan beschikken over meer „vrije tijd, gaat hierbij tevens „een kleine bijdrage tot vulling „daarvan." (Deze kleine bijdrage bestond uit een doosje sigaretten). Gelukkig was een onzer met de be diening van deze „technische vin ding" (zie foto) op de hoogte, zodat wij zonder stagnatie onmid dellijk aan de slag konden gaan. Milde gevers, van deze plaats af hartelijk dank. Wij zijn er diep van onder de indruk, dat er zó aan ons gedacht is; alleen 20 sigaretten voor 5 man is toch wel wat weinig. Bij een volgende verkiezing reke nen wij op een ietsje meer. De verkiezing is zeer vlot en gezel- AMM O**»» 4MW lig verlopen. Evenals bij de verkie zingen voor Gemeente of Rijk be schikten wij over een stembureau met voorzitter en bijzitters, stem bussen en stemhokjes. Ook al ver liep alles strikt reglementair, toch was er een gemoedelijker sfeer dan bij verkiezingen buiten-af. Daar zijn wij slechts afzonderlijke indi viduen, die ter stembus gaan, hier hadden wij te doen met kiezers uit een werkgemeenschap, die elkaar allen min of meer kennen. Dit bleek ook uit de vele, soms rake, maar altijd goed bedoelde opmerkingen, welke wij als leden van het stembureau van de diverse kiezers te horen kregen. Vooral een onzer, die grote bekendheid onder de kiezers heeft, werd nog al eens op de hak genomen, waar bij de opmerkingen varieerden van „kaal haar", gezicht, voorkomen, fijn kloffie tot imposante houding. Het gevolg van al deze opmerkin gen was, dat wij na afloop van de stemming een volkomen gaaf, of beter gezegd compleet beeld van ons medelid hadden. Er waren kiezers bij die een groot mimisch talent bezaten. Alleen door gezichtsuitdrukking of ge baar wisten zij hun gedachte beter tot uitdrukking te brengen dan zij met een half uur praten hadden kunnen doen. Onzerzijds hebben wij ons echter ook niet onbetuigd gelaten en de bal steeds terug gekaatst. Het stembureau was gevestigd in enige kantines en of de omgeving hierin een rol gespeeld heeft we ten wij niet, maar vragen als „waar blijven de sigaren" en „wan neer krijgen we koffie" waren le gio. Wij hebben helaas steeds moe ten zeggen, dat er net een rondje achter de rug was. Teneinde de voortdurende vraag naar sigaren in de kiem te smoren, hebben wij tenslotte een leeg sigarenkistje op de hoek van de tafel gezet. Onze stille hoop, dat er misschien een paar sigaren voor de leden van het stembureau in gedeponeerd zouden worden, is in rook (figuur lijk dan) opgegaan. Ongeveer over 2 jaar hebben wij weer een verkie zing en wij hopen dus maar op beter tegen die tijd. Een van de kiezers heeft nog kans gezien zijn duim te klemmen, toen hij demonstratief zijn hand in het lege kistje stak en een van ons „per ongeluk" net het deksel dicht klapte. Een 15-tal kiezers, die allen in het zelfde tijdsbestek waren opgeroe pen, kwam in marsformatie naar het stembureau, een bord met de naam van hun favoriete kandidaat voor zich uitdragend. Op de herhaalde malen gestelde vraag „Hoe maak je nu zo'n cir keltje zwart" was slechts één ant woord mogelijk: neem het potlood in de volle vuist van je rechter hand, breng het rechtstandig bo ven de tafel, schuif er dan voor zichtig het stembriefje onder totdat het cirkeltje onder de potloodpunt is en dan het blaadje voorzichtig heen en weer halen. Al bij al kunnen wij zeggen: de stemming bij de stemming was prima.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 7