IN MEMORIAM NIEUWS 8 22-4-1958 H. J. STEEMAN - 28-jarig dienst verband als Bedrijfsleider Afd. reparatie (oud-werknemer). 28-4-1958 N. DEN HARTOG - ca. 12-jarig dienstverband als zuurstofdistri buteur. 5-5-1958 H. van der Linden ca. 22-jarig dienstverband als bankwerker. 9-5-1958 J. VAN DE WERFF, ca. 34-jarig dienstverband als beambte afd. Magazijnadministratie. 10-5-1958 C. A. T. DEN HOLLANDER - ca. 31-jarig dienstverband als koker. Met leedwezen geven wij kennis van hun overlijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehou den worden. Idee 628 Gaffelverlengstuk voor het losrammen van schroevenspieën. Het idee is goed, geeft besparing en bevordert de veiligheid. Premie 25, Idee 630 Het plaatsen van rijwielrekken bij de afdeling Sociale Zaken. Dit kan niet als een idee beschouwd worden. Plaatsen van rekken heeft bovendien geen zin, daar de personen, die van fabriekszijde de afdeling Sociale Zaken binnenkomen, over het algemeen niet over een rijwiel beschikken. Geen premie. Idee 631 Vermelden van W.F.-telefoonnummer achter op loonzakje. Het voorstel zal in toepassing worden gebracht. Premie 20, Idee 632 Voorstel voor premiestelsel voor het in goede conditie hou den van gereedschappen. Dit is geen idee. Een ieder is verplicht de nodige zorg en aandacht aan aan hem toevertrouwde gereedschappen te be steden zonder dat hiervoor een premie wordt toegekend. Geen premie. Idee 637 Verplaatsing van slijpmachine bij Helling V naar magazijn. De machine is inderdaad aan weer en wind bloot gesteld. Verplaatsing naar het magazijn zou echter onnodig tijdver lies met zich meebrengen. Geen premie. Idee 638 1. Lasnaden van dragerstuiken staan dikwijls verkeerd: Dit komt wel eens voor, dan is er dus een fout gemaakt. Het idee van inzender kan dit niet voorkomen. 2. De stuiken staan er nog al eens slecht bij: Inzender geeft geen aanwijzing ter verbetering, dus geen idee. 3. Het aanbrengen van schaamplaatjes aan de onderkant van de dekken: Geen oorspronkelijk idee. 4. De door de ijzerwerkers gelegde hechten zijn niet ideaal. Te verbeteren door gebruikmaking van bruggen: Dit idee van bruggen betekent nog meer hecht- en hak- werk. 5. Het aanbrengen van dik plat onder dekstuiken in plaats van bandijzer: Toepassen van dikker bandijzer pl.m. 2i mm bij grotere vooropeningen dan normaal is een andere oplossing. Geen premie. Idee 640 Toiletgelegenheid magazijn Oost. Dit is geen idee. Bespreken met afdelingschef. Idee 642 Laskap met spiegelgeleiders voor het lassen van onzichtbare hoeken. Dit idee is niet nieuw. Een soortgelijke spiegelcombinatie, waarvan de uitvoering beter is, werd reeds toegepast. Zie idee 618. Geen premie. Idee 646 Bij het inlassen van notches de stukjes materiaal met een magneet op de plaats te brengen. Het idee is niet geheel oorspronkelijk. Op de lasvloeren worden de platen van secties vóór het hechten ook met mag neten op gelijke hoogte getrokken. Verder komt het inlassen van notches niet veel voor, zodat het idee voor ons geen practische waarde heeft Geen premie. Idee 648 Afdrukbeugel op de scharen voor het knippen van plat staal. Idee is in toepassing gebracht en voldoet goed. Premie 25, Idee 649 Het aanbrengen van doorvoeringen voor laskabels op dok IV bij verlenging van het dok. De kraanbaan van dok IV wordt niet verlengd. Het voorstel heeft derhalve geen zin. Geen premie. Idee 650 Verplaatsbare tribune voor tewaterlatingen. Dit is niet uitvoerbaar; de constructie zou te enorm worden en verplaatsing zou moeilijkheden opleveren. Geen premie. Idee 652 Transport van zuigers met een transporttang. De constructie van de tang is niet practisch en zal het veilig werken niet bevorderen. Geen premie. Idee 654 Afdekken van sleuf tussen dokken 6 en 7 voor kraanstroom draden met een rubber band. Dit probleem vormt al geruime tijd een punt van over weging. Geen oorspronkelijk idee. Geen premie. Idee 655 Geleider voor snij-apparaten uit te voeren met magneten. Dit idee is niet oorspronkelijk. Meerdere malen zijn gelei ders gebruikt met magneten. Geen premie. Idee 656 Het verminderen van wachttijden bij het aan boord gaan van aan de werf merende schepen door het maken van een mechanisch bordes met gangway. De gedachte wordt op prijs gesteld, doch het project is te gecompliceerd. Geen premie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 10