Koninklijke onderscheidingen 9 Mjjj) NIEUWS P. J. TAVERNE Baas afdeling kokers Zilveren Ere-Medaille verbonden aan de Orde van Oranje - Nassau Wij kunnen ons voorstellen dat men zich - van geen kwaad bewust - uitermate verbaast een telegram te ontvangen van de Burgemeester van Rotterdam, waarin deze autoriteit te kennen geeft het op prijs te stel len dat men - vergezeld van echt genote - de volgende morgen te 11.00 uur aanwezig is in de Burger zaal van het Rotterdamse stadhuis. Dit nu was op 28 april j.l. het ge val met de heren D. A. Koestering, M. P. van Nugteren, H. van Brug gen en J. Noorderwerf; de beide eersten nog in actieve dienst, resp. als plaatwerker en vormer, de laat- sten wegens het bereikt hebben van de 65-jarige leeftijd sedert enige tijd op „non-actief", maar evenals de eerstgenoemden behorende tot hen die hun 40-jarig jubileum in ons bedrijf gevierd hebben, name lijk de heer van Bruggen als fitter, de heer Noorderwerf als dokknecht. Gehoor gevend aan het verzoek van Rotterdams eerste burger, wa ren de genodigden met dames, naast vele anderen aanwezig om uit de mond van Burgemeester Van Wal- sum te vernemen dat zij bij Ko ninklijk Besluit waren onderschei den en hun de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau was toegekend. De Burgemeester, die bij alle ge decoreerden persoonlijk de onder scheiding opspeldde liet deze hande ling voorafgaan door een toespraak. Na afloop werd. begeleid door het H. VAN BRUGGEN fitter Bronzen Ere-Medaille verbon den aan de Orde van Oranje - Nassau orgel in de Burgerzaal, gezamenlijk het volkslied gezongen. Als vertegenwoordigers van ons bedrijf waren de heren Ir. B. Wilton en C. Keyzer bij de plechtigheid aanwezig en eerstgenoemde bood namens ons bedrijf de kleine draag- medaille aan. o Toen op 10 april de laatste tot de B-klasse behorende onderzeeboot ja ger in de aanbouwhaven van de Ne derlandse Dok- en Scheepsbouw maatschappij te Amsterdam als Hr. Ms. „Amsterdam" indienstgesteld werd, nam Z.E. Minister Ir. C. Staf het schip namens onze Regering van de bouwers over. Evenals zulks destijds met het laatste schip der serie mijnenvegers op onze werf te Rotterdam het geval was, geschiedde deze overname met extra ceremonieel en werden aan personeel der Koninklijke Marine, benevens aan directie- en personeelsleden van de werven, welke aan de seriebouw hebben medegewerkt, Koninklijke onderscheidingen toegekend. Het doet ons genoegen, dat de heer P. J. Taverne, kokersbaas in onze afdeling Nieuwbouw, tot de gede coreerden behoorde; hem werd na melijk de zilveren ere-medaille ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau toegekend. Jammer genoeg was de heer Taverne door ziekte verhinderd persoonlijk aanwezig te zijn. Wij verzoeken de gedecoreer den wel onze gelukwensen te willen aanvaarden. D. A. KOESTERING plaatwerker Bronzen Ere-Medaille verbon den aan de Orde van Oranje - Nassau J. NOORDERWERF dokknecht Bronzen Ere-Medaille verbon den aan de Orde van Oranje - Nassau M. P. VAN NUGTEREN vormer Bronzen Ere-Medaille verbon den aan de Orde van Oranje - Nassau

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 11