10JAAR ongevallenbestrijding bij W ilton - Fijenoord Wat een tijd, wat een tijd! Wat een ellende, wat een narigheidkan toch die schoonmaak thuis veroor zaken Zegt uw Victor teveel, mannen? Neen immers. Huwelijken zijn er door stukgegaan, overspannen vrou wen, te hoge bloeddruk, nou ga zo maar door. Natuurlijk kwam hier de veiligheid tot en met in de ver drukking. Het ligt niet in mijn be doeling om in al die goede huwelij ken, die er zijn, te gaan spoken, maar toch mannen, ligt de oorzaak van al deze narigheid alleen bij de vrouw? Natuurlijk niet. Steekt gij uw hand eens in eigen boezem en vraagt u uzelf eens af of gij alle onveilige situaties thuis hebt opgeheven, zo als te korte trapjes, slechte trapjes, ondeugdelijke elektrische leiding verbindingen, traproeden die niet goed vast zitten, wandversiering welke niet safe hangt, glazen deu ren welke niet goed sluiten, enz. enz. Ga samen over tot planning van uw werk en doe het vooral veilig, dan voorkomt u het afbreken der diplomatieke betrekkingen, een kou de of hete oorlog in uw echtvereni ging. We zijn toch zo erg voor goede menselijke verhoudingen? Op het bedrijf, maar zeker ook thuis, dacht uw Victor. De ongevallen met arbeidsonderbreking per afdeling. Gaan wij nu feestvieren, met dit tweede lustrum? Och nee, niet in dit geval, want bekijkt u bijgaande tabel maar eens. Er zijn nog te veel afdelingen waar het ongevallencijfer is gestegen inplaats van gedaald. Gaat u nu niet met „ja maar" enz. werken, want dat helpt allemaal niets. Het is zoals wij al elders schreven: Elk ongeval houdt een waarschuwing in, het duidt op een onvolkomenheid in de arbeidsbescherming. Der halve is het van het grootste belang, dat ieder, in het bedrijf werkzaam, zich medeverantwoordelijk voelt voor de veiligheid en de gezondheid van andere mensen. Goede arbeidsbescherming is het scheppen van omstandigheden, waardoor de medewerkers tot volle ontplooiing kunnen komen. Dit vraagt aller medewerking binnen onze bedrijfsgemeenschap. Zo is het en niet anders! We zien dus de gekleurde lijnen, zwart, groen, rood en geel. De zwart gekleurde lijn is het gemiddelde over de tien voorgaande jaren. De groene, gele of rode lijn geven de ongevallen aan welke per 100 ar beiders in 1957 plaatsvonden. Vanzelf is geen enkele afdeling vergelijkbaar, maar zonder er veel over te schrijven moeten wij toch van de roodgestreepte wel constateren dat daar een onvolkomenheid is. En de geel gekleurde? Och, die is niet zo bar veel beter dan de roodgestreepte. Als men het ongevallen aantal heeft weten te verhogen is dat erg, maar, wan neer men alleen maar heeft gelijkgespeeld, is er toch ook een onvolkomendheid aanwezig. Voor één afdeling hebben wij wel een extra pluim over n.l. de tuigers. Het zal wel nooit in deze afde ling zijn voorgekomen, dat er in een jaar tijd geen enkel ongeval met arbeidsonderbreking voorkwam. Als wij in het bezit van een wisselbeker zouden zijn, ging deze zeker naar de afdeling tuigers. Proficiat jongens, gaat zo voort. Pessimistisch zijn we echter ook niet, want er zijn ook afdelingen die het aantal ongevallen belangrijk naar beneden wisten te krijgen, zoals klinkers, hoor ders, electriciens, metselaars, smeden, buitenbank werkers, terreinsjouwers en de bedrijfsschool. De laatste afdeling vertegenwoordigt de jeugd en wie de jeugd heeft voor het veilig werken heeft de toekomst. Het moet en het kan. Werkt allen mee om het onge vallencijfer nog beduidend naar beneden te brengen. De Veiligheidsdienst. NIEUWS 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 12